Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A foltos páncélos harcsák...

A foltos páncélos harcsák társas akváriumban is szaporodnak? És a nőstényen mi látszik? Keresgéltem interneten de nem találtam rá a válaszra.

Figyelt kérdés
díszhal infot olvastam.
2011. febr. 24. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam egyszer leikrázott,pedig nem is volt hím.Persze nem lett belőle semmi :). Amúgy a nőstények főleg nagyságban különböznek a hímektől,jóval nagyobbak.Nálam a nőstény kb 6 cm,a hím 4,5 körüli.Meg a hímnek a hátúszója hosszabb és hegyesebb.Amikor megvettem őket,egyforna nagyok voltak.Meg a nőstény jóval teltebb is.
2011. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja,és társasban ikrázott le.Láttam hogy lesoványodott,az üvegen,az aljazaton,köveken,növényen,mindenfelé volt felragasztva ikra,kb 1.5 mm-es ha jól emlékszem.Aztán láttam is,hogy a farok alatti uszójából csinált "kosárba",rakta először az ikrákat,majd fokozatosan "szórta" őket szét.
2011. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és mielőtt leikrázott nem volt a megszokottnál nagyobb a hasa?
2011. febr. 24. 13:36
 4/5 gfero ***** válasza:
társasba is leteszik az ikrákat de a halak meg is eszik minimális az esély hogy megmarad egy pár darab.küllőn akváriumba kellene tenni 1 nőstény 2-3 hímmel és ikrarakás után egyből ki kell szedni őket
2011. febr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vettem észre,hogy nagyobb lenne,mert emigy is mindig eléggé telt volt...ez csak egyszer esett meg nálam, ugyh nem is számítottam rá,főleg hogy nincs hím. Ja,legjobb őket külön tenni,ahogy Gfero is írta.

[link]

Ezt most kerestem ki,itt le van írva a szaporításuk módja.A három kép közül a középsőn elég jól látszik a különbség a hím és nőstény közt,a hím a kissebbik.

2011. febr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!