Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy baj, ha külön nincs...

Nagy baj, ha külön nincs aljzattisztítóm?

Figyelt kérdés
kezdő akvarista vagyok, és olyan készülékem van ami szűrő és levegőztető egyben. Kell e szereznem aljzattisztítót külön, vagy fontos -e?
2009. febr. 15. 21:40
 1/5 kzs ***** válasza:
84%

Igen, szerezz be egyet (a SERÁé egészen jó). Tudniiliik a talajban felgyülemlő bomlásterméket máshogy nem tudod eltávolítani.

Egyszer kell megvenni, nem többször!

2009. febr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem sosem volt. Apró szemű kavicsom volt és azt minden akvárium tisztításnál átmostam.
2009. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő vastagságú slagból és félbevágott üdítőitalos palackból is csinálhatsz. A hatása pont olyan, mint több ezer Ft-os aljattisztítóké.
2009. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Átmosni a kavicsot? Szuper ötlet. Kár, hogy ezzel az összes hasznos baktériumot és tápanyagot kimossa belőle... Amúgy szerintem is vegyél vagy csinálj egyet, nagyon hasznos, ha mondjuk véletlenül túleteted őket.
2009. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Túletetni nem szoktam negyon ügyelek rá de ha kicsit is többet kapnak a mindig kieszik a kövek közül én csak a fölösleges ürülék miatt aggódok nagyon, idővel egyre több megy majd szerintem a kövek közé és nem tudom hogy pucoljam majd ki anélkül hogy ne borítsam föl az akvárium egyensúlyát, mert ugyanis teljes vízcserét és aljzattisztítást végezni nem ajánlatos! és nem is szabad.
2009. febr. 16. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!