Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen bokor ez hátul?

Milyen bokor ez hátul?

Figyelt kérdés
[link]
2011. márc. 4. 06:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
valamilyen cserjének nézem és a képről ítélve fagyalnak tünik, ami még nincs megnyírva, mert igy jobban bokorszerűvé látszódik.
2011. márc. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez egy akvárium, tehát valami vízinövény.Ha száraz lenne, akkor szobai bambusz.Annak ilyen a levélzete és a formája.
2011. márc. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
61 % vagyok. Bocs de nagyon melléfogtam.
2011. márc. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de közvetlenül előtte biztosan leucocephala van. Régebben nekem is annyi volt belőle, hogy irtanom kellett. Aztán egyszer csak valamitől kipusztult.
2011. márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen az a Hydrocotyle leucocephala nekem is van.

Bár ennek elég nagyok a levelei. Táptalajba ültettem és elég gyorsan nő. Itt is egész sok van. Jól néz ki, nekem tetszik. Nem örülnék ha kidöglene :)

2011. márc. 4. 07:54
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Monosolenium tenerum

[link]


És mily meglepő, akvaristán pont árul valaki ilyet :P Nekem is tetszik, ha gondolod privátban ismét értekezhetünk :D

2011. márc. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A leucocephala nálam a talajba ültetve soha nem maradt meg, mindig kirohadt. A vízfelszínen lebegve viszont burjánzott. Kinőtt a vízből és még virágot is hozott. Csak az volt a baj vele, hogy ahogy benőtte a teljes vízfelszínt, így a többi növényt teljesen leárnyékolta.

Szép de ennek ellenére nem túl népszerű növény. Egyszer az akvaristán ingyen osztogattam egy vödörnyit, de a kutyának sem kellett, belerohadt a vödörbe. :(


A másik növényt ha Te árulod, lehet engem is érdekelne.

2011. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:

Murr, nem tudom te hol látsz itt Monosoleniumot, én akárhogy meresztem a szemem nem lelem :)


A leucocephala mögött kétoldalt a két nagy bokor Rotala sp. green. Közöttük az alacsony izé talán Staurogyne. Az innenonnan kimeredő fűszálak valamelyik Eleocharishoz tartoznak, elöl a gyöp meg HC.


A Monosolenium egy nagyon szép kis növény, az egyik kedvencem. Azt nem árt róla tudni, hogy a hírével ellentétben fényigényes. Alacsony fényen nagyon hamar elsatnyul, vékony sötétzöld kis cérnákká válik.

2011. márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát Platypus, én csak képen láttam, de nekem jobban hasonlít erre:

[link]

Mint erre:

[link]


De biztosan jobban tudod, ha már tartottál is belőle.


Előző, nem én árulom akvaristán, megtalálod a hirdetést. Vidd el nyugodtan, majd szerzek máshonnan, ha valóban kell (igazából csak a szemem kívánja :D ).

2011. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Platypus ***** válasza:

A gugli képkeresőben sose bízz vakon, sok hülyeséget feldob. A Rotala green pont ugyanúgy néz ki, mint a Rotala rotundifolia, csak nem pirosodik.

[link]

Itt például a háttérben teljesen hasonló alakba nevelték. A kérdező képén látható növény egyértelműen hajtásos növény, szára van és levelei. A Monosolenium egy májmoha, se szára se levele, csak egy vékony zöld szalag ami mindig kétfelé ágazik.

2011. márc. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!