Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szűrőnek örökké mennie kell?

A szűrőnek örökké mennie kell?

Figyelt kérdés
Ma állítottam be egy akváriumot, még csak növények vannak benne. A növények miatt is éjjel-nappal mennie kell a szűrőnek meg a fűtőnek? Meg a szűrőt most már soha ne kapcsoljam ki évekig? :D Nem baj ha megy, csak bírja. :) Még annyi, hogy 25 fok elég nekik? :)
2011. márc. 11. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
25 fok bőven elég, sőt növényesben kicsit alacsonyabbat is szoktat beállítani. És igen, a szűrőnek folyton kell mennie.
2011. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. márc. 11. 18:58
 3/8 gfero ***** válasza:
100%
a fokot a halaid után lehet beállítani de általában 24-25 fokon van a legtöbb halfaj .a szűrőt soha nem szabad leállítani mivel elpusztulnak a benne levő hasznos bacik
2011. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben. :) Igazából a fűtőmet nem értem. 24 fokra raktam, a víz akkor is 25 fokos... 23 fokra raktam már jó ideje, még mindig 25 fokos. Melegnek sem érzem a víz alatt, bár lehet, hogy ott nem is érezném nagyon melegnek. Remélem működik.
2011. márc. 11. 19:07
 5/8 anonim válasza:
nefelejtsd el hogy a szuro soha-soha -soha ne kapcsold ki
2011. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát mindegy, olyan pontosan úgyse tudod beállítani a hőfokot. Egyébként a fűtő sem lehet tökéletes, meg ha kint a szobádban 24 fok van és pl a lámpa melegíti kicsit az akit, akkor 25 fokos lesz ha a fűtő be se kapcsol. Na mindegy. De amúgy még a hőmérők is csalnak 1-2 fokot, úgyhogy a 25 fok az tökéletes, ez van :)
2011. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 balazs20110110 ***** válasza:
A hőmérők nem csalnak 1-2 fokot,hanem a világítás növeli a hőmérsékletet:)
2011. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van olyan szűrőm ami 6 éve megy non-stop minden nap és semmi baja. Akkor állítom le csak ha kimosom a szivacsát, vagy kiveszem az egészet, s a műanyagot is lemosom.


A tapadókorongja öregedett el úgy 2-3 év után és már leesett az üveg falról, aztán egy ideig emiatt csak felakasztottam az aki szélére egy szál dróttal, de aztán pár száz Ft-ért vettem új tapadókorongot és kicseréltem, így megint vadi új :)

A szivacs is évekig jó benne, aztán elöregszik és lehet cserélni, de a többi rész nem szokott tönkre menni.


Max akkor mehet tönkre ha leáll a motor a sok kosztól, mert soha nem mosod ki a szivacsát.


Nekem csak 1 rossz szűrőm van, de annak az a baja, hogy párszor megrázott, mert a drótját megrángattam mindig ahogy kivettem. Szal ne a kábelét rángasd amikor kiveszed lemosni, hanem fogd meg a nyálkás műanyag dobozt szépen :)

2011. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!