Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég a 3,5l-es gömbakvárium...

Elég a 3,5l-es gömbakvárium egy Bettának?

Figyelt kérdés
Láttam az állatkereskedésben egy szép piros Bettát, és úgy döntöttem, megveszem. Az eladó azt mondta, elég neki a 3,5 literes gömbakvárium. Kavicsokat adott még hozzá, amit jó alaposan ki kellett mosni. Eddig még nem volt halam, nincs tapasztalatom, tényleg elég lesz-e a halacskának a 3,5 l-es akvárium?
2009. febr. 22. 01:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Persze, fedd le az akváriumot, így kevésbé párolog a víz is. Én próbáltam a bettával a szűrővel egybeépített levegőztetőt, de nem nagyon komálta a halacska, mert egy kis lusta dög, és zavarja a víz áramlása és a buborékok, ahogy elsodorják. Nem tud kényelmesen pihenni. De szűrő szerintem mindenképp kellene, csak kicsi fokozaton, hogy ne legyen nagy a sodrás. És vigyázz, ne etesd túl! Hajlamosak sokat enni, de nem tesz jót nekik. Állítólag szét is pukkadhat, szó szerint, annyira nem tudja, hol a határ.
2009. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
50%
A bettának megfelel az akkora gömb akvárium. Nem igényel nagy akváriumot, szűrőt, növényt ezért elvan egy ekkorában is, de más halakat már ne tartsál benne.
2009. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
22%
NEM KELL NEKI SEM VÍZMELEGÍTŐ SEM SZŰRŐ HA HETENTE LEGALÁBB CSERÉLED A VIZET. HIGGY NEKEM NÁLUNK 6 LITERESBE VAN, DE 3 HÉTIG EGY LITERES DUNCTOS ÜVEGBEN ÉLT ÉS SEMMI BAJA MÁR FÉL ÉVE MEGVAN.
2009. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
48%
3 évig volt Bettám elég kicsi akváriumban. 1 literes körüli szóval tényleg nagyon kicsibe. Soha nem volt semmi baja, ha a halak nem érzik jól magukat meglátszik rajtuk. Nem volt se vízmelegítője se szűrője mégis matuzsálemi kort megélt.. És nem hinném hogy olyan borzasztó rosszul érezte volna magát.. Kb 1,5 hetente kell cserélni a vizét de ezt úgyis látod amikor már kezd "piszkosodni". A gömb akvárium szerintem tökéletes neki.
2009. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
nálam egy 3 decis, szögletes pezsgőspohárban van már vagy 6 éve egy hím betta, nincs se szűrő, se levegőztető, de még csak melegítő se, bettáknak szánt halkaja (ilyen tasakba lehet kapni) napi 2-3 szemet adsz neki és vígan él, de a tescoba lehet kapni 600 forintért szögletes üveg vázákat, azokba is tarthatsz 1 et, a lényeg hogy szögletes legyen, jobban érzi magát, meg szebben is néz ki benne, mert nem mosódik el
2010. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Latom senki sem ad ertelmes valaszt .Bettanak 30liter kell szures futes es le kell fedni az akvariumot.es csak egy lehet benne
2013. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!