Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bélgyulladása lehet a bettámna...

Bélgyulladása lehet a bettámnak? :S

Figyelt kérdés

Ma reggel lettem arra figyelmes, hogy püffedt a hasa. Viselkedésében semmi nem változott. Lemezes tápot, bettagrant és fagyasztott vörös szúnyoglárvát kap. Szerda óta kapja a lárvát, nem lehet, hogy attól lett baja? Pont 1 hete van nálam hal, eddig semmi bajt nem tapasztaltam nála. Hogy kezeljem?

[link]

[link]

[link]


2011. márc. 20. 10:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy 25 literben lakik 2 panda harcsával, tegnap reggel volt 20%-os vízcsere és talajporszívózás. (hetente szoktam)
2011. márc. 20. 10:18
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel nincs összehasonlítási alapom, a képekről nekem nem egyértelmű, hogy bélgyulladása lenne.

Ne adj neki enni 1 hétig, utánna pedig csak minőségi kajával, etess, vitaminokkal kiegészítve.

A száraz eledel, lemezes kaja nem a legjobb, kaphat, de nem állandóan.

A vörös szúnyoglárva se a legjobb választás, mert van rajta egy kis kemény éles kampó, ami valóban, gyakran okoz bélgyulladást.

2011. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1 hét után sajnos nekem sincs még annyira összehasonításom, meg amit fotóztam is róla, azon pont nem látszódik a hasa, mert úgy állt. :(

Lemezes tápot csak kiegészítésnek kap, hogy ne mindig a lárva legyen. Esetlen az ilyen mix jó lenne?: [link]

Alapból ezt akartam, csak nem volt. :(

2011. márc. 20. 10:36
 4/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy néha olyan, mintha ásítana. Azaz teljesen ugyanolyan mozdulatot végez, mint az ember ásításkor, lassan nagyra nyitja a száját, a kopoltyúja is vele mozdul, aztán hirtelen becsukja. Nagyon ritkán látom, de előfordul.
2011. márc. 20. 10:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen valóban egy pár napig ne adj neki enni,de ne 1 hétig....ja és lemezest meg granulátumot ne adj nekik csak a szúnyoglárvát vagy tubifex-et mert ezek valamikor éltek és nem egy szárat táp.....Ja és nekem is szoktak ásítani de az szerintem teljesen természetes 1 bettánál....1 nap kb:5-6 szem szúnyoglárvát adj és akkor nem lesz semmi gond..;D ;D
2011. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Remélem nem lesz baja a kis drágának.
2011. márc. 20. 10:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Simán kihagyhatsz 1 hetet!

A belinkelt kaja nagyjából jó, vörös szúnyogot, és szivet add a legritkábban, ezek nem a legtökéletesebbek.

Tubifexet egyáltalán ne adj, ha ilyen kényes a kajára, vagy csak fagyasztottat, és ritkán.

Ezeket jó minőségű táppal egészítsd ki.

2011. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Remélem a sera jónak minősül. Holnap akkor elmegyek ezért a kajáért, hogy legyen itthon, addig meg koplal. :)
2011. márc. 20. 10:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak hogy megerősítsem a jó válaszokat, én is egy hét koplalást javaslok, illetve a fagyasztott kajákat utána. Én lemezessel már soha nem etetek, meg is látszik a halakon. A szúnyoglárvával még soha nem volt bajom, de valóban van emészthetetlen kampója.
2011. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, akkor lassan ki is iktatom majd az étrendből a lemezest és társait. Köszönöm a segítséget. :)
2011. márc. 20. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!