Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a fenét csináljak így? :S...

Mi a fenét csináljak így? :S (halak)

Figyelt kérdés
Anyámnak hiába beszéltem napokig, hogy 1. zsúfolt lenne az akvárium, nem kell több hal. 2. nem mindegy, hogy mit rakunk össze. Ennek ellenére ma hozott halakat és persze a 2 ciklámenlazacot nem viseli el a betta, csak az áttetsző lazacokat (nem tudom pontos nevét). Most egy befőttes üvegben vannak és elvinné egy ismerős 3 óra múlva, de se fűtője, se semmije, csak vize van. :S Meg fognak halni ugye? Csak holnap kapnának fűtőt szűrőt.
2011. márc. 20. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom hogy a bettát tedd bele egy nagyobb befőttesüvegbe ő jobban elviseli a kisebb helyet. A többit pedig rakd vissza az akváriumba. És ezután neked kell eldönteni hogyha holnap már lesz a barátodnak felszerelése akkor holnap a lazacokat vagy a bettát adod neki oda. De én nem ajánlom hogy addig odaadd míg nincs szűrő fűtő=alapfelszerelés.
2011. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szobahőmérsékletű vízben nem kellene hogy gond legyen. Nekem régen nem volt egyáltalán vízmelegítőm, ugy éltek a halak. Mostmár persze nem csinálnám azt, hogy nincs melegítő, csak azért írom mert azt az egy-két napot kibírják szerintem :)
2011. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bettát nem adom, mert imádom. :) De én is gondoltam rá, hogy őt kéne kivenni, csak az a baj, hogy 1 hét múlva jönne az ismerős megint. :S Annyira rossz helyzetben vagyok, sajnálom a halakat. Még próbálok valamit kitalálni.

2.:

Talán a fűtő lenne a legkevesebb, ami hiányozhatna 1-2 napig, de sajnos levegőztető sincs. :( Szívószállal mozgatom így is nekik a vizet. Holnap lenne neki amúgy meg minden felszerelése.

2011. márc. 20. 15:08
 4/8 Doruss ***** válasza:

Szerintem ha este nem ad nekik enni, akkor nem ürítenek annyit és akkor talán kibírják szűrő nélkül.

Fűtő pedig nem fontos, ha van 22-23 fok a szobában, szerintem meglesznek. Drukkolok!

2011. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gfero ***** válasza:
22-23 fokon tényleg elvan de a cikámenlazacot mivel rajhal és a természetéből is adandóan 10db alatt nem szabad tartani és csipkelődősek is lesznek emiatt.
2011. márc. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

minden esetre a bettát vedd ki, mert labirintkopoltyús és bírja levegőztető nélkül is. Viszont kellene neki melegítő, mert hőigényes..

nem tudod az akváriumot valamilyen üveglappal /v műanyaggal elválasztani esetleg?

2011. márc. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vagy az is megoldás, h veszel egy befőttesüveget, ami magasabb, mint az akvárium(feltéve ha van kéznél ilyen), kívül-belül megmosod és belerakod az akváriumba és abba rakod a bettát. Így nem fog megfázni.. A kis ciklámenlazacokat hülyeség lenne ebbe beletenni, mert ők megfulladnak.
2011. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Sikerült időközben ismerősöktől szerezni már nem használt kisebb teljesítményű, de működő szűrőt/levegőztetőt és fűtőt, addig pedig a "magas befőttes üveg akciót" csináltuk. :) Igen tudom, hogy csipkelődősek így, de ők ketten lesznek viszont az egyedüliek az új helyükön, holnap kapnak még társakat. (ugyanazt a fajtát) Remélem rendbe jönnek ebből a traumából, amit szegények átéltek.
2011. márc. 20. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!