Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 25 literes akváriunom van,...

25 literes akváriunom van, mindennel felszerelve. Vannak időszakok, amikor sorra pusztulnak el a halaim. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 23. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az akvárium, a biológiai egyensúly képtelen felállni ilyen kis víznél, ennyi.
2009. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van az elődtem írónak,bárnem tudni milyen és mennyi hal van az akváriumba. Ilyen kis mennyiségű vízben tényleg nem tud kialakulni a biológiai egyensúly.

Szerintem,ha megoldható vegyél legalább egy 50L-est,de inkább 60.

2009. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Könnyebb egy nagyobb akváriumban kialakítani a bilógiai egyensúlyt. Viszont a kis méretű akv. nem feltételenül vezet a halak pusztulásához. Nekem is van kicsi is, nagy is. A kicsivel semmi gondom nincs. Megfelelő vizkezelő szerek használatával elérhető, hogy a halak jól érezzék magukat. Azért kellenek a szerek, hogy hamarabb kialakuljon a megfelelő élettér. Szerintem kisméretű akváriumhoz ezek a szerek elengedhetetlenek.
2009. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
77%

Nincsen akváriumom,de azért tudok róla egyet,s mást.

Az attól lehet,hogy az akváriumban található valamien baktérium,ami a faláról válik le,vagy esetleg magában a vízben van,talán az aljzaton,stb.A víz ha kemény nálatok,és azzal van tele az akvárium,megérezhetik a halak,és talán ezért is lehet.Egy ekkora akváriumba kb. 10-15 hal a kényelmes,persze úgy 4-5 cm-sek.A nagyobbak pedig 5ön férnek el hozzávetőlegesen,maximum.Cseréld ki a tápjukat,s ha akkor is hullanak,akkor a felszereléseket cseréld ki.Minden esetre kérd szakember tanácsát.

2010. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem is 25 literes akváriumom van. Van benne 6 hal és nagyon jól elvannak (már majdnem 2 éve). Azok az időszakok elég érdekesek. Nekem még ilyen nem volt. Lehet vmi fertőzést kaptak el és attól pusztultak sorra.
2010. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!