Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell bettát szaporítani?

Brigi ^^ kérdése:

Hogy kell bettát szaporítani?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 20:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint, azt tudom, h mi a folyamata, de saját tapasztalatokat tudtok mondani róla? Vagy esetleg valami jó oldal, ahol szintén saját tapasztalatok vannak.... ? :)
2011. márc. 23. 20:30
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Halb*szató!!:D
2011. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sokat segítettél. :)
2011. márc. 23. 20:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Mire lennél kíváncsi?


Amit én változtattam:

A nőstényt ellető hálóval együtt rakom be a hímhez, ezzel kímélve őket, mert nem verik össze magukat.

Aztán mikor eljön az idő, nagyon óvatosan kell kiengedni a nőstényt és kivenni a hálót, hogy a legkevesebb kár keletkezzen a habfészekben, ugyanis azt tapasztaltam, hogy a hím először visszaépíti azt, d addig elhajtja a nőstényt.

És végül, nálam mindig csak pici akváriumban (10liter) sikeres a szaporítás, a 20-asban már nem jó nekik. Ez nem tudom miért van.

2011. márc. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, pont erre voltam kíváncsi :)

De mi van, ha előbb a nőstényt teszem be az ívató medencébe? (hogy felfedezze a rejtekhelyeket) akkor a hím addig elkergeti, amíg nem készült el a habfészekkel?

2011. márc. 25. 20:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Egybe nem rakhatod őket semmiképpen, kell egy kis idő, sok esetben akár nap is, mire egymásra hangolódnak.

Szóval a hímet be az akváriumba, elletőhálót bele az aksiba, abba pedig a nőstényt.

Látni fogod a hölgyeményen, ha kelleti magát, akkor mehet a menet.

2011. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De én úgy gondoltam, hogy először a hím és a nőstény akváriumát összetolom 3napra. Majd beteszem a nőstényt az ívatóba, hogy felfedezze a búvóhelyeket ha nagyon támadná a hím. Csak utána tenném össze őket teljesen. Csakhogy akkor a hímnek még buborékfészket kéne építenie, és addig üldözni fogja a nőstényt...szóval valahogy először meg kéne lennie a bubifészeknek aztán a nősténynek fel kéne fedeznie az aksit és utána jönne a hím, de gondolom ezt nem nagyon lehet megvalósítani... vagy valami ötlet? :D
2011. márc. 25. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Üdv! Mindenképpen,egy kis akváriummal próbálkozz,(15-20l) mert a bettáknak,nem nagy a mozgásigénye! Az akváriumot töltsd fel kb 20cm vízzel, majd a fűtőcsövet is állítsd be 28 fok körülire! A vízfelszínen helyezz el valami lebegő tárgyat,(vízinövény,műanyag kupak, vagy ami nem süllyed el..(e körül lesz a habfészek))Először a nőstényt tedd be, majd a hímet egy elkülönítő tartóba, de egy medencébe! 2-3 napig hagyd, hogy ismerkedjenek s ha a nőstény oldalán csíkok jelennek meg azt jelzi ivarérett! Majd 3-ik nap ereszd össze őket, s figyeld a viselkedésüket! kis kergetőzés belefér! A hím ezután fogja készítgetni a habfészket, s ha kész, a nőstényt odacsalogatja majd "násztánc" közben kipréseli belőle az ikrákat...! Miután ez megtörtént vedd ki a nőstényt rögtön, a kicsikre a hím vigyáz! Az akváriumot pedig fedd le mert a kicsik nagyon érzékenyek a külső levegőre, megfáznak! Ha eleinte nem jársz sikerrel, ne add fel nekem se ment elsőre! Sok sikert!
2011. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!