Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a növények jók lesznek?

Ezek a növények jók lesznek?

Figyelt kérdés

Akvárium mérete 80*35*40 világítás 0,5W/liter


-Közönséges valizéria

-Lándzsás Vízipáfrány

-Beckett vízi kelyhe

-Indiai vízicsillag

-Hydrocotyle leucocephala


Esetleg: -Cryptocoryne wendtii

-Anubias barteri var. nana


Vélemények? Tippek?

Elég ennyi vagy sok? Egyéb észrevételek?


2011. márc. 28. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Mintha a saját növénylistámat látnám :)

Jók lesznek, de szerintem kevés (bár darabszámokat nem írtál). Az előtárbe elég sok apró Cryptocoryne (beckett és wendtii) fér el, a boltban vásárolhatóak oszthatóak, aztán majd később belombosodik. A valisnera jó a háttérbe, de abból is rengeteg kell, hogy szépen takarjon. A vízipáfrány jól néz ki középen/hátul gyökerekre, ágakra kötözve, mondjuk jávai mohával megtűzdelve. A vízicsillag és a hydrocotyle nagyon dekoratív, nagyon gyorsan nőnek, én két oldalra ültettem őket csoportosan, de a háttérbe is jók, vagy akár középre.

Az összkép szép lesz, ha jól csinálod meg, és a körülmények is tetszeni fognak nekik.

2011. márc. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A beckett és wendtii előtérbe nem nagyok?

[link]

[link]

40 és 30 cm-re nőnek. Vagyis amit itt olvasok :)


A valisnera meg tövekbe akarom venni mert régen is volt és nagyon gyorsan nőtt/szaporodott így abból nem akarok sokat :) Majd szépen elburjánzik :)

Akkor ha jól olvasom a növények darabszámával nincs baj csak a mennyiségével :)


Esetleg ezt meg tudnád mondani milyen növény? :)-->

[link]

Én nem találtam meg a díszhal.info-n

Mert ez sem lenne csúnya :)

2011. márc. 28. 10:00
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja és még azt akartam megkérdezni, hogy

Akkor ültessem be a növényeket amikor elsőnek be üzemelem az akváriumot? Azaz aljzatlerakás, vízfeltöltés, szűrőbeüzemelése?

Vagy miután járattam vagy 2-3 hétig üresen?

Még egy mennyi ideig bírják ki a növények a zacskóban? :)

Mert messzebbről jönnek majd és minimum 30 perc még vizet kapnak :)

2011. márc. 28. 10:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Cryptokkal kapcsolatban lehet, hogy igazad van, annyira rossz képek vannak fenn, hogy nem tudom összehasonlítani az enyémmel. Az egyik féle nálam biztos, hogy nevillii, ez csak 10 centire nő. Meg van egy lombosabb, hogy az melyik lehet, gőzöm sincs, de valamilyen crypto az is. De ezek közül mindegyiket előtéri, vagy középmezőbe való növényeknek mondják.

Amit linkeltél, arról gőzöm sincs, mi lehet. Nagyon gáz az e-pet részéről, hogy nem írja ki a növények neveit. Pedig elég nagy név, ők készítették/támogatták az akvarista.hu-t is. Na mindegy.


Akvárium feltöltésénél már ültetheted a növényeket, nem lesz bajuk a klórtól, de azért biztosan örülnek, ha pihentetett (1-2 napos) vízbe kerülnek.

Zacsiban akár 1-2 napig is bírják, de ázért mondd meg a boltban, hogy mennyi ideig lesznek benne és úgy csomagolják.


Amúgy még a gömbmohák is jól néznek ki, meg a jávai is nagyon jó üres lyukakat betömni, takarni.

2011. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értettem!

Köszönöm a válaszokat :)

2011. márc. 28. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!