Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csináljak fagyasztott...

Hogyan csináljak fagyasztott haltápot?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy lehet házilag csinálni mert nincs a boltokban fagyasztott haleledel.Csak az a baj nem tudom, hogy kell csinálni.Nem akarom megfertőzni őket.Hogyan kell biztonságosak készíteni és adagolni?
2011. márc. 30. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Van a boltokban.

Szerintem nem érdemes vele foglalkozni.

2011. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ha lenne nem kérdezném
2011. márc. 30. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Amiket mi magyarázunk itt állandóan, az a fagyasztott szúnyoglárva, artemia, cyclops, sórák: ezeket nem tudod házilag elkészíteni, mivel ezek állatok lefagyasztva :) (hacsak nem tudsz klónozni...)

Amit esetleg tehetsz, hogy elmész planktonozni, majd a fogott állatkékat fagyasztod le, erről bővebben például a Horn-Zsilinszky könyvben olvashatsz.

Vagy van éppen olyan recept, amiben marhaszív, tonhal talán meg ilyesmik vannak, fokhagymával, de azt fejből nem tudom és csak nagyobb halaknak, főleg sügéreknek adható.

Vagy algázóknak is készíthetsz kaját, megforrázol és ledarálsz egy adag bosót, répát, spenótot, csalánt, kukoricát, uborkát (stb.), majd zselatinnal összedolgozod és lefagyasztod. Adagolni úgy kell, hogy letörsz vagy vágsz belőle mindig egy kis adagot.

2011. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél a kisállat boltba...jobb boltokba van
2011. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2 kereskedés van itt
2011. márc. 30. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!