Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy adjam oda a fagyasztott...

Hogy adjam oda a fagyasztott ételt a halknak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy mennyit adjak egyszerre.Kiengedés után meddig állhat szobahőmérsékleten...stb
2011. márc. 31. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerre annyit, amennyit 1-2 perc alatt megesznek. Jó lenne tudni, hogy milyen halaid vannak. Nálam 13 neon méretű halnak egy kocka elég legalább 10 etetésre. Mindig csak annyit vágok le szikével, amennyit etetni fogok, a többi megy vissza a fagyasztóba. Nem szabad állandóan kiolvasztani és visszafagyasztani, tönkre teszed vele.

A levágott darabot én ki szoktam olvasztani, leöntöm róla az olvadékot és a pengével (amivel vágok), felkanalazom és úgy teszem be a vízbe.

2011. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Sajnos én kiolvasztottam mind :(

Most adok nekik ilyet először,azt olvastam,hogy ez jobb mint a szárított kaja.

Vannak neonok 10db,guppik,2 razbóra,2 c.lazac és egy nagy vitorlás.

2011. márc. 31. 10:23
 3/5 gfero ***** válasza:
ne olvaszd ki mert így nem tartósítható.vágjál le egy db-ot és dobd be nekik.én nem szoktam kiolvasztani hanem úgy dobom be ily módon többet van a vízfelszínén és azok a halak amik a víz felszínén esznek azok is jutnak eledelhez.
2011. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sosem olvasztom ki, megy a kocka azonnal a vízbe.

Ha bliszteres, akkor 5 sec után már ki lehet nyomni. Ha csokis, akkor először megvárom, míg kicsit felenged, összetöröm és később már egy pillanat alatt ki lehet szedni a kockákat.

2011. márc. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doruss ***** válasza:

Jé, én úgy tudtam hogy árt a halaknak, ha fagyva rakom be...

Egyébként nekem guppijaim meg neonjaim vannak, és úgy csinálom, hogy félbetörök egy kockát, egyszerre mindig csak egy felet kapnak, egy kis vízben szétnyomkodom (egy ilyen kis gyógyszeradagoló kupakban, amit persze előtte nem használtam gyógyszerhez) aztán leöntöm róla a vizet és beöntöm nekik. Nálam azonnal elsüllyed, úgyhogy ott vagyok végig etetésnél, és apránkét öntögetem be nekik.

2011. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!