Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy csináljam? Két különböző...

Dmolnar kérdése:

Hogy csináljam? Két különböző aljzatból szeretném összehozni az akit szintkülönbséggel és nem szeretném ha összemosódna.

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez gyakorlatilag lehetetlen, mivel amikor talajporszívózol akkor kavarodik az egész.
2011. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek, a talaj porszívó úgy is össze forgatja neked...ez nem kivitelezhető. Ha csak ugy nem csinálod hogy hátul nagyobb, elől kisebb vagy fordítva és óvatosan porszívózod...így esetleg
2011. márc. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

És ugye azt is tudod, hogy sok hal előszeretettel túrja a talajt élelem után kutatva? Ilyenek például a harcsák. Ők is tudnak 1-2 dolgot tenni, hogy ne olyan legyen amilyet elképzeltél.

2011. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, hát ez úgy 2 hónapig volt ilyen, pedig itt nincs szintkülönbség. Ez csak egy szintbe van.


[link]


A feltöltésnél vigyáztam, pl egy műanyag doboz, aljába egy 5mm-es cső, azt belógat akiba és dobozt aki tetejére tettem és abba öntöttem a vizet. A talajporszívózást meg csak vékony csővel vigyázva, és tölcsér nem volt a cső végén. így nem kavarodott a két kavics.


Aztán később untam és gyorsabban töltöttem fel és máris összekavarodott, ezért még öntöttem egy kis fehér kavicsot a közepére, és hát mittudomén egy darabig jó volt, de végül megszüntettem az egész kis akváriumot.


Most már csak egyszínű kavicsot használok, mert azt egyszerűbb karbantartani, annál ha arrébb megy a kavics, akkor csak egy vonalzóval visszalökdösöm :)


Szintkülönbséggel lehetetlen, talán úgy, hogy beraksz egy négyzet alakú műanyag tálat és abba rakod a magasabb kavics réteget, de akkor meg látszani fog a tál széle és az ronda lesz. Vagy az akváriumba vágatsz egy üveglapot, és a kétféle kavics közé rakod, de akkor meg az üveglap fog látszani, talán az annyira nem feltűnő, viszont nem biztos, hogy szép :)

2011. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban nehéz megcsinálni, verseny akváriumoknál látványos, de azok egy napra készülnek. Esetleg azt csinálhatod, hogy beragasztasz egy üveglapot padkának. Ezzel az a baj, hogy túl éles a határ, de nagyobb kövekkel, növényekkel egész jól takarható.
2011. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Növényes akváriumoknál gyakran látni ilyet, de azokban eleve nem lehet talajporszívózni. Ahol egy ilyen akváriumban homokot látunk, ott mindig ez a helyzet, mert sosem ültetnek homokba, az csak dekor célra van az előtérben. Bivalyerős szűréssel tartják tisztán az akváriumot, csak így érdemes szintkülönbségben meg különböző talajokban gondolkodni. Valamit be kell ragasztani, ami megtartja nagyjából a szintkülönbséget,és kövekkel lehet elrejteni.
2011. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Majd mutasd meg, ha sikerült, kiváncsi vagyok rá
2011. ápr. 2. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!