Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran cseréljem? (szűrő)

Milyen gyakran cseréljem? (szűrő)

Figyelt kérdés
Van egy 200L/h légbefúvós szivacsszűrőm. A szivacs felett van egy kis lyukasos dobozka, abba raktam bio szűrőanyagot. Ilyesmi kis tabletták: [link] Amikor vettem az akváriumot, akkor mondták, hogy cseréljem ki a szűrőből a szenet erre a szűrőanyagra. De milyen gyakran kell ezeket a kis bogyókat cserélni? 3 hete van meg amúgy az akvárium, remélem még nem nagy baj, ha nem volt cserélve.
2011. ápr. 2. 12:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Csak mert eredetileg fehér színű és már kezd halványan bebarnulni.
2011. ápr. 2. 12:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Nehogy kicseréld! Azok a hasznos baktériumok! Kb. havonta, de inkább kéthavonta picit átmoshatod talajporszívózáskor a leszívott vízben, de tiszta folyó víz alatt semmiképp!
2011. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát évekig sem kell.Azért barnul mert kezd rajta kialakulni a hasznos bacikúltúra.Nehogy kimosd vagy kidobd!Minden szűrőanyagon ha már barnás-sárgás kezd lenni az a jó, mert akkor teli van hasznos bacikkal amik szűrik a vizet.
2011. ápr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
:)
2011. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a biológiai szűrőanyagot még csak kiöblíteni sem nagyon kell, minél "koszosabb", annál jobb. A szivacsot kinyomkodhatod néha a leszívott vízben, ezt viszont csak nagyon ritkán! De amúgy nem tudok, hogy mi lehet ez, gondolom valami porózus műanyag vagy kerámia. Biztos jó.
2011. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Akkor nem cserélem ki. Dobozkájának a külsejét mostam csak le a trutyitól az akvárium leszívott vizében még reggel vízcserekor. Csak már aggódtam, hogy esetleg megromlott és azért barna, de akkor megnyugodtam, hogy normális. :D
2011. ápr. 2. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!