Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen talapzat...

Szerintetek milyen talapzat lenne jó guppiknak, törpe szívóharcsáknak és neonoknak?

Figyelt kérdés

növényeket is ajánlatok lécci!

ha árakat is tudnátok mondani, az nagyszerű lenne!


2011. ápr. 2. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:

A talapzat alatt te aljzatot értesz?

Nem te tetted fel már harmadjára ezt a kérdést?

Ugye nem 30 literre akarsz guppit, szívóharcsát meg neont is?

Olvastál már egyáltalán legalább egy szakkönyvet a haltartásról?


Minden esetre az apró, 0.5-1.5 mm közötti bazaltzúzalék nagyon szép. Ha növényes akváriumot szeretnél, akkor vehetsz táptalajt is.

A növényekhez tudni kellene, hogy mekkora az akvárium és milyen a világítás.

2011. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nekem 92 literes akváriumom van

3x18W-os a világítás

mi az hogy már megint én vagyok?

am köszi

2011. ápr. 2. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahha, akkor nem te vagy, bocsi az előbbiért.

A sötét aljzat jó a neonoknak, csak figyelj, hogy ne legyen túl éles szemű a szívóharcsák miatt. Amit mondtam, a 0.5-1.5 mm megfelel a célra.

Növényekből ekkora fény alatt már hatalmas a választék, de ha nem akarsz algásodást, akkor rengeteget kell vásárolnod belőlük, tápozni és co2-zni kell.

Igazából a hínárféléken kívül már mindennek meg kell maradnia.

[link]

[link]

2011. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha nagyon aprót veszek, a harcsák azt nem szívják be?
2011. ápr. 2. 19:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy :)

A kvarchomokon is teljesen jól érzik magukat.

2011. ápr. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A fehér térkőhomok is jó választás lehet (ha jól tudom ez a kvarchomok) bárhol beszerezhető és olcsó. A bazalt nagyon szép és mutatós, de a mérete miatt nehezebben beszerezhető és kissé drágább. Az árak attól függnek, hogy hol veszed. Kőkereskedésben lényegesen olcsóbbak, főleg ha mosatlanul veszed meg, ám ezt a feladatot neked kellesz elvégezned. Ugyanitt vásárolhatsz osztályozatlan köveket is (különböző méretűek válogatás nélkül), ami még jelentősebb árcsökkenést jelent, viszont ezt nem ajánlanám. A fekete kiemeli a halak és növények színét, a fehér tágasabbnak láttatja az akváriumot. Különben a bazaltot javasolnám, a látvány mellett növények is szeretik.
2011. ápr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Növények pedig:

Különböző crypto fajok, anubias fajok, cabomba és más hínárfélék. Ha "füvesíteni" szeretnél, akkor valisneria fajok, úszónövénynek kitűnő választás lehet az úszó májmoha (ezt akár le is lehet kötözni az aljzatra, ebben az esetben nyírni kell), illetve egyéb jó választás lehet a jávai~, forrás~, karácsonyfa~ és egyéb akváriumi mohafajok. Vásárlás előtt nem árt tanulmányozni ezeket a növényeket, igényeiket és ha biotóp akváriumot akarsz, akkor az élőhelyüket is.


[link]

2011. ápr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!