Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Muszáj nekik szűrő meg levegőz...

Muszáj nekik szűrő meg levegőztető?

Figyelt kérdés
2 aranyhalam van van szűrőjük és egyben levegőztetőjük is csak úgy kérdeztem.
2011. ápr. 9. 13:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
25l amíg kicsik tudom h 100l kell nekik de amíg kicsik jó lessz nekik.
2011. ápr. 9. 14:42
 12/21 anonim ***** válasza:
Háát ez nem a legjobb :)
2011. ápr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
hable miért van olyan akinek 1 éve él az aranyhala és 10 literes akváriumba tartja ráadásul gömb
2011. ápr. 9. 14:58
 14/21 gfero ***** válasza:
csakhogy 1 aranyhal nem 1-2 évig kel hogy éljen hanem 15 év amit egy akkora akváriumba esélye sincs.
2011. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Mr.G ***** válasza:
Az új állattartási törvény szerint tilos a gömbakvárium használata!
2011. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mért van, de láttam rosszabbat is.


Pl egy ismerős kb 6 kis aranyhalat tartott egy nagy gömbben. Mondjuk ez aránylag nagy gömb volt, szerintem olyan 40 literes. De ott se szűrő, se levegőztető nem volt. Csak növények, és ő állította, hogy a sok növény az jó, mert az termeli az oxigént. Aztán mondtam neki, hogy persze, ügyes vagy. És az nem zavar, hogy pipáznak a halak? Aztán úgy 2 hónap és megdöglött minden hala, ő meg csodálkozott. Voltak még mellette valami kis szürke halak is, amit nem tudom honnan fogott, mert ezeket nem a boltban vette. A szürkék élve maradtak, utána szerzett egy 70 literest és abba átrakta őket, szintén szűrő nélkül, de akkor már egy levegőztetőt is szerzett, nagy előrelépés volt :)


De hát azért nem így kell tartani a halakat.

Ha csak kínozni akarjuk őket, akkor meg abban mi a szép?


Persze nem kötelező egyből 100 literes, ha még pici a hal, lehet kisebben is tartani egy ideig, de hát attól függ mennyire pici :)

2011. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Jó én ígytartom a halaim ti meg úgy nem kell nagy képünek lenni nálam így érzik jól magukat. na csá
2011. ápr. 9. 18:20
 18/21 anonim ***** válasza:
Hú kérdező Te sem vagy egy lángész, ahogy látom.Minek teszel fel kérdést, ha úgy sem érdekelnek a tanácsok?Remélem Téged is egyszer bezárnak egy 1x1 méteres helyre ahol még valakivel laknod is kell és nem jöhetsz sosem ki onnan.Ebbe kéne belegondolni.Úgyis elfognak pusztulni a halaid, mert nem jól tartod őket.Akkor meg majd sírhat a szád.Na csá-ahogy Te mondanád.
2011. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A díszhal azért díszhal mert oda való.Azért van.Amúgy szerintem 2 hat cm halanak elég egy 25l akvárium mibe van növény ha nasizni akarnak van búvóhely van szűrő és levegőzető amit este kikapcsolok és van világítás is ez most miért állatkinzás?Az egyik ismerősömnek 20l akváriumba vannak halai 2 éve és nincs se levegőztető se szűrő és mégis jól vannak
2011. ápr. 9. 18:46
 20/21 anonim ***** válasza:
Az aranyhal megfog nőni nem marad 6 centis.Vagy ha annyi marad akkor marhára nem érzi jól magát.Díszhal igen, de attól megérdemelné a nagy helyet.Tarthatod akváriumban, de 100 liter kéne nekik, nem 25.Az egy dolog, hogy "elvannak" az ismerősöd halai, de attól nem érzik jól magukat.A szűrőt tilos kikapcsolni éjszakára meg bármikor mert elpusztulnak benne a szűrőbaktériumok.Ajánlom olvasgatásra az www.akvarista.hu weboldalt-nem ártana.
2011. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!