Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi halat lehet bele?...

Mennyi halat lehet bele? Többi lejjebb.

Figyelt kérdés

Van egy 20 literes akváriumom. Abban két vörös neon halam. Mit tanácsoltok vegyek hozzájuk még 2-4 darabot? Mert egy 20 literes elég kicsi, igy sok halat nem tarthatok benne. Plusz van 2-3 növényem is benne. Kérdésem még ehhez, hogy világítást még nem vettem hozzá. De hallottam olyanokat, hogy valaki pl egy asztali lámpát tett oda nekik energiatakarékos izzóval. Erről mi a véleményetek?

Még egy kérdésem hogy sok helyen olvasom hogy le kell/lehet takarni az akváriumot, miért szükséges ez? Válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 10. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azonnal vidd vissza a neonokat és hozz helyette egy darab hím bettát, semmi mást!!!

[link]

Nem gondolod, hogy olvasni kellene, mielőtt tartasz valamit? A neon rajhal, a minimum az 10-12 db belőle, nem 2 db!! Egy ekkora kis lyuk helyre egy hím bettát sanyargathatsz be, de annak se ártana 30 literes...vagy pár db garnélát, semmi mást...

2011. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez valóban nem alkalmas neonok tartására, valóban csak egy betta lenne elfogadható bele. Azonnal ajándékozd el/vidd vissza őket!

Energiatakarékos izzóval világíthatsz, de elég ritka a 6400 Kelvines daylight megnevezésű, a többi pedig alkalmatlan.

Az akváriumot azért kell letakarni, hogy ne hulljon be por, ne ugorjanak ki a halak, illetve hogy ne fázzanak meg (például a betták). Nem mindenki takarja, a növényezéshez jó, ha nem "szűri" meg a fényt az üveg, de téged ez a téma még nem érint.

2011. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Helló.Először is ez az egész nagyon húzós.A vörös neon társas hal,úgyhogy jó a meglátásod,kellene még mellé 4-5 darab.Csak sajnos nem 20 literbe,hanem minimum ötvenbe.Növényeid vannak,tehát világításra szügséged van,na meg persze világítás nélkül nem is olyan élvezhető az egész.(pl víz alatti világítás,ami nem is drága.)Ha ragaszkodsz a 20 literhez,szerintem rakj bele 10 darab red cherryt,és kettő darab törpe szívóharcsát.Fekete bazalt aljzat,egy szivacsszűrő,gömbmoha jávai moha,egy anubias,egy-két bújkáló,és tökéletes kis akváriumot tudsz csinálni.Ez költségbe 5-6000 ezer forint.Ha a neonok mellett döntesz,akkor viszont vegyél egy nagyobb akváriumot.
2011. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Épp ezért érdeklődtem, mert úgy kaptam őket. Esetleg tudnék szerezni nekik 50litereset, az gondolom megfelelő lenne nekik. Meg azt ahhoz illően berendezni.
2011. ápr. 10. 16:42
 5/12 anonim ***** válasza:
16:39-es vagyok.Szerintem egy hím bettának is elég szűkös 20 liter,de végül is határeset,nagyon nagy jóindulattal.(A bettatartó "akváriumokhoz" képest.Szerintem a kérdező nagyon kezdő lehet(ezt nem sértésnek szántam)jobban járna egy ilyen kis akváriumba garnélákkal.Bár ezt majd ő eldönti.
2011. ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50 literes jó lesz,ha jól berendezed.
2011. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy én kezdőként tartottam fél évig 5 darab plattit egy 25 literes akváriumba.Normális szűrés rendszeres vízcsere sok odafigyelés.A plattik átkerültek egy 54 literesbe és még több mint két évig eléltek,(a fél éven felül.)L
2011. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Itt folytatom,bocs.lehet hogy le leszek pontozva,de azt mondom hogy lehet tartani,(rengeteg odafigyeléssel és törődéssel),de a mai gondolkodásommal én sem ajánlom.
2011. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 gfero ***** válasza:
az 50 literes lenne jó és abba beletenni 10 db vörösneont és 1 db hím betta esetleg még 4 db törpe szívóharca is mehet bele.
2011. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 gfero ***** válasza:
bocs.szívóharcsa
2011. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!