Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a barna algával? :S

Mit csináljak a barna algával? :S

Figyelt kérdés
Ma reggelre minden növényemen kicsi barna foltok jelentek meg. (pedig méretileg jó a világítás + tűz rá órákig a nap is :S) Ahogy olvastam, ez barna alga. Mit tehetek ellene? Halat már nem vehetek ellene az akváriumom kis mérete miatt.
2011. ápr. 11. 16:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még annyi kiegészítésnek, hogy heti 30%-os vízcsere van talajporszívózással. Halak nincsenek túletetve, sosem hullik a talajra, mert elkapkodják. Növények sera florena folyékony tápszert kapnak a tubus utasítása szerint.
2011. ápr. 11. 16:29
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha valóban barna alga akkor pár csiga megoldja a problémát.
2011. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy az. De sehol máshol nincs, üvegen sem, dekoráción sem, csak a növények levelein. Csiga nem szaporodik nagyon el?
2011. ápr. 11. 16:49
 4/17 anonim ***** válasza:
A töpe szívóharcsa még egy jó algazabáló, és mondjuk én raktam régen 20 literesbe is kettőt, bár nem sokáig voltak ott, de 2 nap alatt lekajálták az összes algát. Egy 30 literesbe azért elvannak azok. Mekkora akvárium? Mondjuk egy 10 literesbe megdöglik, azt inkább ne próbáld ki.
2011. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
törpe szívóharcsa
2011. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A törpe szívóharcsára gondoltam éppen. :) Annál olvastam, hogy lehet 20 literre több halat is. Nekem 40 literes, 1 hím betta, 3 panda harcsa és 5 áttetsző lazac. Ezért írtam, hogy nem vehetek, mert szerintem már túlzsúfolt lesz. :(
2011. ápr. 11. 17:19
 7/17 anonim ***** válasza:
Abba vehetsz még 4-et is, komolyan. Azok nem számítanak úgy, mert indig az üvegen lógnak csak. Olyan mintha ott se lennének, nem zavarnak senkit sem, és senki se bántja őket, csak dolgoznak egész nap.
2011. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha mehet, akkor beszerzek párat, remélem segítenek. :)
2011. ápr. 11. 17:34
 9/17 anonim ***** válasza:
Vegyél visszább a tápból, a vízcserét pedig oszd ketté. heti 2-szer 20%, és felezd a tápot.
2011. ápr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az még érdekes lehet, hogy mikori az aki, és mekkora a szűrő.
2011. ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!