Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teljes körű vízcsere? (+kép)

Teljes körű vízcsere? (+kép)

Figyelt kérdés

Teljes vízcserét szeretnék csinálni, és átrendezni az akváriumot.

Az érdekelne, mivel elég sok időt fog igénybe venni a dolog, mi legyen a halakkal? Nem áll rendelkezésemre másik akvárium, így csak vödörbe tudnám őket tenni. AZ jó lesz? És mivel műanyag a vödör, bele tehetem nekik a vízmelegítőt?


Másik kérdésem, van 3 neonom, igen csak 3. Örökbefogadottak, de ameddig nem rendezem át az akváriumot, addig nem szeretnék venni melléjük újakat.

A hasa elég érdekes, mintha terhes lenne, de mégsem egészen, olyan fura, arra is gondolok, hogy esetleg beteg.

Elég picike a hal, és a képminőség sem a legjobb, de azért látszik. Nem így került hozzám, már nálam lett ekkora a pocakja.

[link]

[link]


előre is köszi!


24L


2011. ápr. 15. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hány literes az akváriumod? Jó lenne, ha minél több vizet megmentenél és azt tennéd vissza az akváriumba. Legalább a felét, többit pedig pihentetett vízzel pótold (vagy ha van vízelőkészítőd akkor szép apránként mehet bele 2-3 óra múlva a víz). A szivacsot is jó lenne, ha ki tudnád nyomkodni a vízben, sok hasznos bacit meg lehet így menteni.

A neonra nincs ötletem sajnos, ha kizárod azt, hogy ikrás (neonokat amúgy is nehéz szaporítani), akkor lehet az oka hasvízkór vagy bélgyulladás is. Olvass utána ezeknek a betegségeknek, hátha több tünetet is felfedezel így. Aztán ha megvan az újra berendezett akvárium, vegyél hozzá még legalább 9 db-ot (persze csak ha a hely megengedi).

2011. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jaj egy kérdésre nem válaszoltam. Amíg vödörben várakoznak a halak, addig tedd be nekik a fűtőt és egy porlasztót is, hogy legyen nekik oxigén, mivel egy vödörben ugye sokan lesznek kis helyen és hamar elfogy a vízben az oxigén.
2011. ápr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

120L-es! persze porlasztót is tennék bele. Rendben akkor teszek vele a régi vízből, bár többek közt azért is rendezem át, mert borzalmas sárga még mindig a víz a vasfától.(elég nagy darab) Elsőként a fától fogok megszabadulni. Tudom, hogy szeretik a halak ezt a fajta vizet, de tényleg nagyon sárga tőle, és már elég régóta benne van.


Nem zártam ki, hogy terhes a neon, csak furcsállom kicsit.

2011. ápr. 15. 14:36
 4/11 A kérdező kommentje:
jah, és köszi szépen! Ment a pont!
2011. ápr. 15. 14:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fád van? Ha van algaevőd, akkor valamilyen fát mindenképp be kell tenned, mert az emésztésükhöz elengedhetetlen. Próbáltad sokáig áztatni? Mióta van bent? Rendszeres heti vízcserékkel általában szokott tisztulni a víz, de hallottam már elég makacs színeződésről sajnos. :(
2011. ápr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát akkor ez makacs:D 50l-es edényben sikerült kifőzni, áztattuk vagy 1,5 hónapig. 2éve van benne, és heti vízcserekor valamelyest tisztul, de szinte másnapra besárgul. Így nem szép. teszek bele fát, de nem vasfát, hanem ami nem színezi olyan szinten a vizet.
2011. ápr. 15. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát ez durva...tényleg jó makacs :D akvarista.hu-n próbáld meg eladni, van aki direkt ilyeneket keres biotóp akváriumba :D
2011. ápr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
szándékozom majd eladni, ha átrendeztem az aksit:)
2011. ápr. 15. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Sok sikert az átalakításhoz. :)
2011. ápr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hali!

Teljesen egyet értek a válaszokkal.

Az akvárium vizének legalább a felét mentsd meg. Majd a vízcserékkel kikopik a maradék szín, szépen le fog idővel tisztulni. A halakat úgyis megviselné a hirtelen ph változás, bele is pusztulhatnak, ha hirtelen lúgosabb vízbe kerülnek.

A szűrőszivacsot ne mosd ki, illetve a takarítás alatt végig üzemeljen, hogy ne pusztuljanaka bele a bacik.

Az aljzatot jó, ha csak kiöblíted, de nem forrázod ki, mert ott is sok hasznos baci megtapad.

A halaknak valóban kell egy levegőztető a vödörbe, úgy akár napokig is bírják létszámtól függően.

A vízmelegítőt csak akkor teheted be, ha automata.


A neon viszont nagyon betegnek tűnik. Hasvízkór és bélgyulladás is lehet. Úgy tudod megkülömböztetni, hogyha felülről ránézel és szétállnak, felborzolódnak a pikkelyei, akkor az hasvízkór. Antibiotikummal próbálhatod kezelni. Ha csak nagy a hasa, akkor pedig bélgyulladás, ez esetben legalább egy hét koplalás kell neki. Nem valószínű, hogy meg tudod menteni, ez már nagyon súlyos állapot, a neon pedig érzékeny. Mindenféle képpen különítsd el!

2011. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!