Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hasad időnkét szét a...

Miért hasad időnkét szét a halak úszója?

Figyelt kérdés
Vannak pár éve halaim.Van mechanikai és biológiai szűrésem, hetente cserélem a víz kb 10-15%-át, fagyasztott kaját kapnak és néha lemezest.A halak nem betegek sosem.Mindegyik él és virul még szaporodnak is.De időnként egyes halak farokúszója vagy néha hátúszója meghasad, de aztán begyógyul.Kistestű pontylazacaim, guppyjaim és egy fátyolos ancim van.Most épp a fátyolos anci szép nagy farokúszója hasadt szét hosszában teljesen.Nem szoktak verekedni sem, jól megvannak.Ez a hasadás mitől lehet?
2011. ápr. 16. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, amit leírok, de hátha hasznos lesz.

Minden vízben vannak kórokozók, paraziták. Az, hogy a hal megbetegszik-e, csak azon múlik, hogy mennyire jó az immunrendszere, mennyire jók a tartási körülmények. Nálad az elmondottak alapján jók, tehát a betegségek nem tudnak felül kerekedni a halakon. Amire én gondolok, az a costia, a fátyolbetegség okozója.

Most hogy ezt kell-e kezelni, vagy nem, azt nem tudom megmondani. Megnyugtató lenne, ha semmi nem lenne a vízben, de a vegyszerezés is nagy károkat tud okozni.

A víz sózása lenne az egyik, ami segíthet, de a pontylazacok nem igénylik túlságosan (ártani nem árt nekik). Aztán a sera costapur, de ez a hasznos bacikat is elpusztítja.

Esetleg ha különveszed a halakat egy kezelésre, akkor az akvárium egyensúlyát nem kell felborítani, ott gazdatest nélkül elpusztulnak a kórokozók.

De ha nem teszel semmit, csak változatosan, nyers kajákkal eteted a halakat, szerintem nem követsz el hibát. Csak figyeld őket, nehogy súlyosbodjon a helyzet.

2011. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gfero ***** válasza:
85%

szerintem a víz minőséggel nincs valami rendben túl magas az

ammónia és a nitrit ez károsítja a bőrt és az uszonyokat és vérzést okozhat amiből könnyen kialakulhat uszonyrothadás.

2011. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Vegyszereket nem használok.Vízkezelőt sem.Nekem rossz tapasztalataim vannak ezekkel kapcsolatban.Sózni nem szoktam.Régebben sóztam, de nem láttam túl sok értelmét így abbahagytam(akkor is volt néha ilyen hasadás)Nem uszonyrothadás az biztos, mert az nem így néz ki.Teljesen egészségesen néz ki az úszó csak egy vagy két helyen úgymond kettéreped hosszában.De aztán begyógyul.

Szerintem akkor csak tovább etetem a fagyi kajákkal és kész.

2011. ápr. 16. 11:16
 4/10 gfero ***** válasza:
85%
nem éles az aljzat vagy valami dísz ami megsértheti a halakat?
2011. ápr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az ajzat apró szemű sóderkavics.Éles tárgy nincs.Élő növények vannak meg fűzfaág amin az anci legel és éldegél.Meg ugye a szűrő.
2011. ápr. 16. 11:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezért jobb ha nem fátyolos halakat veszel. De amúgy én sem tudom a pontos okát, hogy mitől lehet.
2011. ápr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kicsik voltak még a halak és nem látszódott, hogy fátyolosak lesznek.Főleg az ancin nem.
2011. ápr. 16. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nálam is elő szokott fordulni időnként, hogy mitől, nem tudom. De enyémek is egészségesek, már rég el kellett volna pusztulniuk ha betegség lenne.
2011. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a szűrő darálta be őket? Az én bettámon is szoktak hasadás nyomok lenni, de aztán elmúlnak.
2011. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mármint az úszóján.
2011. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!