Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor hogy is van most ez?

Akkor hogy is van most ez?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy az akváriumba kell szűrőt tenni és azután csapvizet. Aztán két napig folyamatosan szűrni. És ekkor jön a dekoráció,növények, berendezés. Ezután 14, 21 napot azaz 2-3 hetet kell még szűrni a vizet és csak azután jöhet 4-5 hal, de köztük 4-5 napos szünetet kell várni a betelepítéssel? Akkor most ez tényleg így van? Mert kezdő vagyok és rengeteg olyan ismerősöm van aki nem csinálta meg és mégis megvannak a halak, élnek, köszönik szépen jó vannak. Anno húgom halával se csináltuk így. Átlagos korát a halfajok meg is haladták!!! Úgyhogy akkor ez most hogy is van?
2011. ápr. 16. 18:18
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: Egy 45x20x30-as aksim van. Ebbe egy-két pár guppit szeretnék meg egy bettát. Elég ekkora akvárium? Szűrő, növény, melegítő lenne benne. Meg van egy 30x20x20-as aksim van, de ez igazából vészesetre. Mondjuk a kis guppiknak az elhelyezését meg tudnám oldani, tudom hova ajándékoznám, de ha mégse akkor nekik ot lenne. De lehet, hogy ebbe a kis aksiba lesz egy vagy két betta csajszi. Még nem igazán tudom.
2011. ápr. 16. 18:26
 2/34 gfero ***** válasza:
igen így van.feltöltőd az akváriumot és másnap már mehetnek bele a növények.2 hét után mehet bele a hal de nem az egész egyszerre.ezt úgy tudod sietetni ha veszel tetra baktozynt ez sieteti a hasznos baktériumok elszaporodását de így is kell várni 1 hetet.
2011. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Mi történhet ha valaki nem várja ki ezt az időtartamot?
2011. ápr. 16. 18:29
 4/34 anonim ***** válasza:
Nem érik be kellően a víz...
2011. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 gfero ***** válasza:
40%
hát ez 27 literes ez elég minimális esetleg egy jó szűréssel 1 hím 3 nőstény és a hím betta de nőstényt már nem tudsz rakni ekkora akváriumba.vagy veszel 8 db.endler guppit
2011. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
És ha felforralja előtte és megvárja, hogy kihűljön?
2011. ápr. 16. 18:32
 7/34 anonim válasza:

Szia

En 2 napot vartam es tettem bele a halakat egy 100 litres akvariumba es nem lett semi baj

2011. ápr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Kimosod ecetes vízzel az akváriumot(ha használt) majd kiöblíted tiszta vízzel.Aztán mehet bele az ajzat, dekoráció, növény(bár valaki vár vele én nem szoktam), a szűrő, fűtő és felöntöd vízzel.Vársz vele 3 hetet(megéri hidd el mert ha nem várod ki nem tud kialakulni a megfelelő bacikultúra és elfognak pusztulni a halak idővel).Aztán ha nem teszel bele sok halat tehát mondjuk 5-6db ot csak akkor ők mehetnek bele egyszerre.Nem lesz gond.Vegyszereket én nem ajánlok.Egyrészt drága másrészt sokszor káros is.Én mióta nem használok semmit nincs egy elpusztult halam sem.

Én az első aksimnál csak 5 napot vártam és használtam mindenféle Serás műbacis és vízkezelő cuccot.A harmadik hétre 2 halam el is pusztult majd sorban a következő.Mióta kivárom az időt(én 1,5 hónapot is)nincs pusztulás sosem.

2011. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 gfero ***** válasza:
még nincsenek elszaporodva letelepedve a lebontó baktériumok és ha te tele rakod halakkal nagyon hamar a víz mérgezéséhez vezethet vagyis nagy az esély hogy elpusztulnak a halaid
2011. ápr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
De barátnőmnek nincs is szűrője. Plusz a mi halaink enélkül 4-5 évig simán éltek. Még mikor húgomnak volt.
2011. ápr. 16. 18:36
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!