Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Működne ez? (lent a többi)

Működne ez? (lent a többi)

Figyelt kérdés

Lerajzoltam egy firkát, ami gondoltam h működne is. mert ugye ha a talajporszivot megszivjuk, akkor jön belőle a víz. ha viszont az akvárium oldalán lenne egy lyuk, akk a víz visszaömlene bele. valahol meg egy levegőrést készíteni, ami a szűrőknél van, és már kész is lenne az ingyen levegőztetés. nem tudom mekkora hülyeség ez, de itt a rajzom, lehet rajta röhögni :)

[link]


2011. ápr. 23. 20:30
 1/8 A kérdező kommentje:
jéé, pont most kérdezték előttem melyik a legolcsóbb levegőztető, hátha tudok tippet is adni a legújabb találmányommal :D
2011. ápr. 23. 20:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Még ha fordítva lenne az áramlás, kiindulásnak lehetne is kezdeni vele valamit, de egyébként tök normálatlan dolog. Ill. az ég-világon semmi értelme.

A továbbfejlesztett változatával pedig nincs új a nap alatt, házi külső szűrőnek nevezik. (mondjuk az egy "kicsit" bonyolultabb).

Egyébként az ötleted akkor se működne, ha nem lenne levegőnek kis lyuk a csövön, mert a visszafolyó vín olyan nyomással találkozna, hogy egyáltalán nem lenne körforgás.

így meg, hogy még levegőt is kap a rendszer, totál esélytelen, csak szívnád, meg szívnád, az meg csak szörcsögne, csak szörcsögne... :)

2011. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem kimenne azon a lyukon a víz. :D Meg nem is feltétlenül áramlana szerintem rajta a víz folyamatosan. De hátha valaki tud okosabbat is mondani.
2011. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jajaj :)

Sajnos áramlástanból egyes :) Ha ez működne, feltaláltál volna egy örökmozgót, egy kimeríthetetlen energia forrást :)

Csak sajnos az a baj, hogy a leszívásnál van egy fontos tényező, mégpedig a potenciál különbség. Az egyik edény vízszintje magasabban van, mint a másiké, ezért jön létre az áramlás. Nálad viszont egy edény van, ami saját magába tolja vissza a vizet :D

[link]

Problem? :)

2011. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben elkönyvelheted, hogy az örökmozgó nem fog működni.

De ha teszel bele egy kis motort, meg egy fúvókát, hogy levegő is menjen bele - akkor ott vagy, hogy sokkal olcsóbb és biztonságosabb lett volna ezt megvenni a boltban, mint kész, mérnök által tervezett és szakiparos által jól elkészített levegőztetőt.

2011. ápr. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Ez aranyos, de sajnos még törnöd kell a fejed egy kicsit, mert ez nem fog működni.:D A legegyszerűbb megoldás a dús növényzet és egy megfelelő teljesítményű szűrő.
2011. ápr. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg úgy lenne jó,(de lehet hogy hülyeség),hogy az akvárium mögött lenne egy edény,amiből folyna át a víz az akváriumba.Az akváriumon pedíg lenne egy túlfolyó,amiből vissza az edénybe.És már csak azt kell elérned,hogy a víz be és kifolyása ugyan olyan sebességű legyen.
2011. ápr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja abban amit csinálnál megállna a víz.


Külső szűrő barkács:

Fogj egy olcsó vízpumpát (2000 Ft) tegyél rá egy csövet.

A pumpát dobd az akváriumba, és dugd be áramba.

Az majd kinyomja a csövön a vizet.

A cső másik végét tedd egy műanyag dobozba.

A műanyag dobozt rakd az akvárium tetejére, és a dobozon fúrj egy lukat hogy onnan visszacsobogjon a víz a gravitáció által.


Azzal a csobogással megy elég levegő is a vízbe és szűr is ha a dobozba raksz egy kis mosogatószivacsot.

2011. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!