Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol tudom lecsökkenteni a...

Hol tudom lecsökkenteni a szűrőm áramlását?

Figyelt kérdés
Üdv. 54 literes aksi, hailea bt 400-as szűrő. Szerintem nagy a sodrás :) Mit tudok tenni? Nincs másik szűrő és nem óhajtok másikat venni.
2011. ápr. 30. 20:06
 1/9 gfero ***** válasza:
ha jól tudom ezt nem lehet csökkenteni.tedd a rövidebb oldalra.vagy tegyél elé valamit ami megtöri az áramlást.
2011. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) És miből veszem észre, hogy ez rossz a halaknak? Lehet, hogy csak én túlzom el...
2011. ápr. 30. 20:17
 3/9 gfero ***** válasza:
az nem nagy az egy 380 literes óránként ami megfelel neked hacsak nem valami fátyolos halaid vannak amik nem szeretik annyira.pl.betta.de mint írtam ez nem vészes
2011. ápr. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszi :)
2011. ápr. 30. 20:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért ez már tud nagy vihart kavarni. Látod a halakon, hogy nyugodtan úszkálnak, vagy csak erőlködnek a sodrással szemben.

A legjobb megoldás az esőztető lenne. azzal szépen el lehet osztani az áramlást. Boltban is tudsz venni, de otthon is gyárthatsz.

Addig is ideiglenes megoldásnak jó, ha az oldalfalnak vezeted az áramlatot.

2011. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Murr.

Nem tűnnek izgatottnak a halak, mennek mindenfelé erőlködés nélkül. Esőztetőm is van a szűrőhöz, max beszerelem hozzá azt. Ezelőtt aquael mini szűrőm volt, illetve van is még csak most nem használom és annak rendesen a kiömlőnyílásánál voltak a halak. Ennél a szűrőnél nem tudják megközelíteni se :)

2011. ápr. 30. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy toló poti az oldalán valahol? Semmi állítási lehetőség nincs rajta?
2011. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Akkor nem kell aggódni. Akkor van baj, ha egy irányba néznek és egy helyben úsznak :)

De az esőztetőt érdemes felszerelni, sokkal jobb a felszínmozgatás, mint így.

2011. máj. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Idővel ahogy telítődik a szűrőanyag, az áramlás is csökkenni fog.Ennek ellenére az esőztető felszerelését én is csak ajánlani tudom, pláne, hogy van is kéznél.
2011. máj. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!