Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mehet melléjük szumátrai...

Mehet melléjük szumátrai díszmárna?

Figyelt kérdés
Neonok páncélos harcsák és 1 betta mellé mehetnek?
2011. máj. 1. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nagy a hely, és nagy a szumi csapat, akkor igen.
2011. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
(a "nagy hely" attól függ, összesen hány hal van, de így bőven 100 fölött kéne. A nagy csapat min. 10-12 hal)
2011. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp. A szumik nagyon élénkek, kifejezetten csípkelődősek. Bár nagy helyen, mondjuk 300 literben egy 20 fős csapat már inkább magával van elfoglalva, még így is oda-oda csípnének a bettának.
2011. máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor kitalálok valami mást :)
2011. máj. 1. 18:24
 5/12 anonim ***** válasza:

Murr!

Elég oda a fele is, kb. 150 liter.

Elég sok szumit tartottam már, és azt kell hogy mondjam, szerintem semmi agresszió nincs bennük.

Ha eltereljük mással a figyelmüket (egymással, más halakkal) akkor nem fordul csipkelődésbe a kíváncsiságuk.

Én legtovább dániókkal, gurámikkal tartottam őket 220 literben teljes békében.

2011. máj. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem! A betta lenne az első áldozatuk, és aztán a neonok.

A szumik igazi kis tankok. Megboldogult gyerekkoromban én is elkövettem ezt a hibát, a boltos szerint nyugodtan összerakhattam volna őket bármivel, gyakorlatilag csak a szifók tudták velük felvenni a kesztyűt.

2011. máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor mégegyszer :D


IGEN!

Bármivel társítható megfelelő helyen.


Nem úgy kell gondolkozni, hogy mi veszi fel vele a harcot, hanem azon, hogyan kerüljük el a harc gondolatát is. És ez nem egy nagy ördöngősség.

2011. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, elég lehet 150 liter, de nem bettával. Egy gurámin nem sok csípni való van, egy bettát viszont könnyű szétkapni. Nem agresszívak, csak túlzottan kíváncsiak ők.
2011. máj. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gurámik tapogatóján nincs mit csipkedni?!

Rosszabb mint egy Betta...

2011. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
áhh én nagyon rég, 11 évesen társítottam aranyhallal(akkor még nem tudtam h nem lehet). na az volt egy buli :) nagy kerek dinnyekövér fátyoldarkúm kétségbe volt esve, ússzott mindenfele, egy kis tökmag szumi meg mindenhova utána. órákon át ralliztak az akváriumban egy növény körül. osztott farkúm volt, eléggé kövérke. aztán végül nem tudom mi lett, de különkerültek. először nagyobb akváriumba, utána elajándékoztam a 2 aranyhalam
2011. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!