Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem fura, hogy egyre betegeseb...

Nem fura, hogy egyre betegesebbek a halacsok, amiket árulnak?

Figyelt kérdés
Nekem az utóbbi időben vagy nagyon nincs szerencsém amikor választok, vagy igazam van abban, hogy az eladásra szánt halacsokkal valamit csinálnak. Hogy minél rövidebb ideig bírják , minél kevésbé legyenek ellenállóak. Régen (tudatlanágból) még csak nem is karanténoztam, és igy is a kb 6-7 év alatt csak egy darakórt sikerült beszereznem. Most meg szinte mindig van bajuk a halacsoknak, amiket kiszemelek. Ugyanazokban a boltokban vásárolok mint régen. De valóban lehet hogy csak paranoiás vagyok, vagy puszta véletlen és csak nincs szerencsém...
2011. máj. 2. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A google nem hoz ki erre semmi érdemlegeset, szóval...: mi a bánat az a halacs??!
2011. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
talán ne halacsot,hanem HALat vegyél
2011. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jól van, na, szóval betegesek a HALAK. Nos? :)
2011. máj. 2. 22:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindig voltak jó és rossz boltok, mindig több volt az utóbbi. A halakkal direkt nem csinálnak semmit, nem betegítik meg őket, csak egyre nagyobb tömegben "termelnek", ez az egyik oka a gyakoribb betegségnek. A másik, hogy mostmár olcsóbb külföldi tenyésztőktől halat behozni, ahoz pedig a legtöbb boltos buta, hogy megértse, mindenhol fele ilyen kemény a víz, így ha bezuttyantja egy kiadós út után szokatás nélkül őket, akkor azonnal elpusztulnak vagy lebetegszenek. 10 boltból kb. 1 szán pénzt és energiát a beszokatásra.


De vannak még olyanok, akik becsülettel csinálják, amit csinálnak (nevet nem írok, nem a reklám a cél), ahol egy többszáz literes diszkoszos díszakvárium mellé berendeztek egy ugyan akkora tengerit, csak a maguk és a vásárlók szórakoztatására (ezekből semmi nem eladó, és képzelheted mennyi pénz és szakértelem kell hozzá). 100 literes akváriumokban vannak a halak, és jelzik, ha valamelyik gyógykezelés alatt áll. Nomeg a háttérben is üzemel jópár, ahol tenyésztenek vagy éppen szokatnak.

A másik, mikor fagyasztott kaját kértem, és épp abból már csak lejárt szavatosságú volt (természetesen fagyasztva semmi baja), ingyen adták oda. Ilyet se sok helyen csinálnak.


Aztán a másik véglet egy plázás bolt, szintén nem nevezném meg, nem láttam még olyan akváriumukat, amiben ne lett volna döglött hal. De a csúcs az volt, amikor a döglött garnélák közül próbáltak egy delikvensnek még éppen mozgót kipecázni.


Meg kell válogatni, hogy hol vásárol az ember. Bocsi a regényért :)

2011. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kezdőként én sem karanténoztam, a 4. "csomaggal" sikerült behoznom egy ellenálló darakórt. De tényleg több helyről hallom, hogy beteg a hal, amit vettek, el is pusztul. Ahonnan én vásárolok, ott figyelnek a beszoktatásra is. Nemrég rendeltem tűzgurámikat ott, mert kifogytak és nem vihettem el őket, csak minimum 1-2 hét után Ennek ellenére volt, hogy sikerült darakórt karanténozás mellett behozni, de szerintem még a legnagyobb odafigyeléssel sem tudja egyik bolt sem kiküszöbölni azt, hogy ne legyen egyik hal sem beteg.

Sok helyen látok olyat, hogy a kis akvárium alján döglött hal/halak és abból falatozik a többi. :S

Nem tudom, karanténozni kell, sőt érdemes kezelni a halakat már előre, mert előfordul, hogy nem jön ki rajta semmi és mégis hordoz valamilyen bacit.

Nekem amúgy a gyógyítással vannak gondjaim, mert sosem akarnak meggyógyulni semmilyen kórból, pedig előírás szerint használom a szert + a többi. :S

2011. máj. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj a legtöbb boltban, hogy nem frissítik az állományt, nem figyelnek a belterjességre, nem szedik ki a beteg halakat...ha szólsz is nekik, hogy van köztük beteg vagy elpusztult, arra sem veszi a fáradságot kiszedje. Nagyon ritka a jó halas.
2011. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!