Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Boraras brigittae milyen...

A Boraras brigittae milyen kényes?

Figyelt kérdés

Annyit tudok róla hogy lágyítani kell a vizét (de olvastam már valahol hogy csapvízben tartja) meg hogy savanyú víz kell neki.

Arra lennék kíváncsi mennyire tűri a hirtelen Nk-Ph változást, és a nitrát gyors emelkedését.


2011. máj. 3. 19:18
 1/8 Platypus ***** válasza:
68%

A hirtelen keménységváltozásba könnyen belepusztulnak. A magas nitrátot nem viselik rosszul, mivel tartják növényesben is, a magas ammóniát és nitritet viszont ők sem bírják. A hirtelen változásokat meg még annyira se. Lassan kell szoktatni őket az új vízhez, és nem érdemes egy hiányos szűrésű akváriumban próbálkozni, mer csak pusztulás lehet a vége.


Lehet tartani csapvízben, de sehogy se fog kinézni. A képeken látható látványos vörös szín csak a lágy vízben tartott hímeken jelenik meg. Csapvízben szürkés-rózsaszínek. Ha csapvízbe szeretnél hasonló halat, akkor a Boraras urophtalmoides vagy az amanda lazac jobb választás.

2011. máj. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Gondoltam hogy a hirtelen értékváltozásokat rosszul viselik.Azt hiszem, akkor megpróbálkozok előtte más könnyebb nano halakkal. Eddig dél amerikai sügéreztem (vitorlás, kakadu ts, márvány, panda ts, gyöngyházfényű ts.) A törpesügérek is elég nehezen tartható halak, de tudod ez nekem most olyan kb mint egy tanganyikaisnak elkezdeni növényezni.
2011. máj. 3. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a törpesügérekkel nem volt baj, akkor a borarasokkal sem :) Érzékenyek, Platypus nagyon szépen leírt mindent, de az Apistogrammákhoz képset gyerekjáték a tartásuk.
2011. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lágyítani kell és mindent elég rosszul tűrnek, nagyon kis kényesek, de szépek
2011. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezek megmaradnak csapvízben és nem is kényesek:


Ezen alul Urophthalmoides, középen az ismeretlen, és felül Normani

[link]



Ez Urophthalmoides külön (sárga alapon zöld csík van rajta):

[link]


Ez nem tudom mi de ez is nano hal:

[link]


Itt a nagy szemű Normani, világít a szeme, azért nehéz fotózni rendesen, de élőben tök jól néz ki.

[link]


Ez Maculatus, (rózsaszín alapon 1 pötty a testén, és egy a farok uszonyán) ez kifakul a csapvíztől, meg attól is ha nem kap élő kaját :/ de majd visszaszínezem :)

[link]

2011. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Hable! Ezek saját szerzemények? Hány literben tartod őket?

2011. máj. 4. 13:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, a saját halai, itt vannak a képek és akváriumok:

[link]

Ha gondolod írj neki privátot, ide már nem biztos, hogy visszanéz.

2011. máj. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

45 literben vannak.


Most csinálok egy olyat, hogy 90 liter és abba csak Brigittae halakat fogok rakni.


Tartottam olyan fél évig 4db brigitte halat a közösben úgy, hogy vettem ioncserélt vizet 5 literes flakonokban tescóban, és úgy az akvárium 1/3-adát azzal töltöttem fel, a többi meg csapvíz így bírják, csak hát rosz állandóan vásárolni vízcserékhez is mindig az ioncserélt vizeket főleg ha nincs autód.


Most már úgy csinálom, hogy van egy RO szűrőm, ez csapvízre rá van kötve a zuhanyzóban és ott gyártja nekem a lágy vizet. És van egy 90 literes akváriumom, azt csak brigittae halakkal fogom telerakni, csak vennem kell még több halat, mert 4 az kevés.

Az akváriumot feltöltöttem fele RO víz + fele csapvízzel. Még nem raktam bele a halakat, de szerintem jó lesz az nekik.

2011. máj. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!