Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikrogeophagus ramirezi tartása?

Mikrogeophagus ramirezi tartása?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a halfajta és szeretnék tartani. Kezdő nem vagyok, de sügéreket még nem tartottam soha, nem is foglalkoztam velük. Amit leírnak róla, azokat a feltételeket tudnám nyújtani, viszont itt a honlapon is olvastam 1x, hogy nehéz életben tartani. (?) Ebben mennyi az igazság? Gondolom érzékeny a vízminőségre és a változásokra, de ez mennyiben nehezíti meg a tartását?

Lenne még pár kérdésem, ha nem baj :) :

Mennyire társas, baja lenne-e csak egyedül?

Mennyire őrzi a területét?

Milyen aljzat ajánlott számára? (nagyobb szemcsés homokot szeretnék)

És végül, hogy etetésileg igényel-e pl. élő eleséget, vagy tiltott-e vmilyen eledel nála. (v. szúnyoglárvát tudom)


2011. máj. 4. 19:18
 1/7 gfero ***** válasza:
ha tudod biztosítani neki a lágyabb savas vizet ph kb 6,8 max 7 és min 26 fok akkor lehet tartani pl.vitorlásokkal.a fagyasztott eledelt kedveli és a heti 30%-os vízcsere kötelező.párban érzik jól magukat.ha nem túl nagy max 32 mm az aljzat akkor jó.a szűrés meg nagyon jó kell hogy legyen nem szereti a vízminőség változását.békés hal egyáltalán nem agresszív.
2011. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Legalább 70-80 literes akvárium kellene egy párnak.

Külső szűrő nélkül nem ajánlott próbálkozni, vagy nagyon kell figyelni a vízcserékre.

A víz keménységét figyelemmel kell kísérni és pontosan be kell állítani. Tehát kell hozzá egy keménységmérő, meghát a vizet is meg kell venni, vagy gyantával lágyítani, vagy osmo készülékkel.

Könnyű megölni, ha kicsit felszökik a nitrátszint, vagy ha a boltban más paraméterek mellett tartották, mint amit otthon beállítottál, vagy ha már eleve betegen kerül hozzád. A gyomrára is érzékeny, szúnyoglárvával ne etesd, amúgy megeszi a fagyi kajákat, ha hozzá van szokatva. Táppal szintén tilos etetni.

Békés, társas, de azért sügér.

Aprószemű aljzat ajánlott hozzá.

2011. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk sima csapvízbe vannak 70 literbe 1 pár, és fekete bazalt van alul, ezen kívül rengeteg növény. Egy Atman AT-3335 külső szűrő. 2 hetente cserélek vizet asszem nagyjából.


De ha nem tartasz benne más halakat, akkor nem érzékeny a nitrátra, mert azért 2 hal nem tudja olyan hamar elrontani a vizet.


De állítólag jobb neki hogyha mindig csak egy kicsi vizet cserélsz, pl csak 3naponta 10%-ot, szóval hogy nem egyszerre sokat, mert így nem lesz túl nagy vízminőség változás neki soha.


Mondjuk az igazság az, hogy volt, hogy 50% vizet is cseréltem egyszerre és akkor se történt semmi, de persze jobb az elővigyázatosság.


Én adok nekik néha szunyoglárvát, élő sórákot is veszek néha zacskóban és vizibolhát is néha, és meg van valami sügeres bogyó szárazkaja is, direkt nekik való, de különben mindent megesznek. Sima lemezest még nem adtam nekik áh de talán még azt is megennék, nem válogatósak egyáltalán.

2011. máj. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, nagyon jól jön a tanács. :) 70 literesem van nekem is, nagyobbat nem szeretnék. Eddig minden stimmelne (ph, víz is lágy...), csak külső szűrőm nincs, majd megnézem azt az atmant, jók a tapasztalataim a márkával mind árilag és minőségileg is. :)

Igazság szerint én csak ramirezit szeretnék tartani, mást nem akarok melléjük rakni, bár lehet, hogy furcsa lesz csak 2 hal 70 literben, de majd látom még, egy jó ideig csak őket akarom egyedül tartani az biztos. :)

2011. máj. 5. 10:35
 5/7 anonim ***** válasza:

nagyon vigyázz a szűrésre, és figyeld meg, amelyik kereskedésből veszed, egy halnak se legyen egy mákszemnyi baja sem. legjobb, ha beszerzel metrodiazolt, vagy dimertriazolt(receptre lehet csak kapni), mert a leggyakoribb betegség nála a hex, és ha véletlenül olyan halat lesz, amelyiknél egyből kiütközik, akkor ne kelljen rohangálj.

én onnan tudom, hogy egyszer betegen vettem a kereskedésből.

2011. máj. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
metronidazol, dimetridazol bocs, reggel van :)
2011. máj. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :) Figyelek nagyon, mert rengeteg a beteg hal a kereskedésekben. :S Általában mindig úgy kérem őket, hogy na nekem az a példány kell, szóval nem örülnek nekem az biztos, mikor kb 30 hal közül kell kihalászni a választottam. :D De én megvárom. :D

Köszi a gyógyszer infót. :)

2011. máj. 6. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!