Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom megkülönböztetni a...

Hogy tudom megkülönböztetni a darakór és a colisa betegséget?

Figyelt kérdés

Ez a colisa, bár szerintem ismeritek: [link]


Számomra szinte ugyanaz, mint a darakór, a halaim fényben, amúgy is zöldesen-sárgásan csillognak, ezért az arany bevonat sem segítség a tünetnél. :S A többi tünet meg tényleg tök ugyanaz, mint a darakór.

A kérdés lényege az, hogy nem tudom miért nem gyógyulnak a halaim hetek óta semmilyen kezelésre. (sera costapur, parakill, sófürdő...)

3 hal halt meg, az egyiken semmilyen tünet nem volt, a második kb. csontvázra fogyott, a harmadikat, meg totálisan ellepték a fehér pici pöttyök. (mindegyik pöttyös amúgy) Gondoltam rá, hogy esetleg ez a colisa betegség van nálam. :( Csak a malachitzöld jó rá?


2011. máj. 5. 11:03
 1/7 anonim válasza:
Tényleg elég hasonló a két betegség, de a darakórnál sűrűbbek a pöttyök a colisánál mintha ritkábban lenne ,,beszórva" a hal. Mindkét betegséget Malachit zölddel és Xantak ridinnel lehet kezelni. 3 napon keresztül folyamatosan kezelni kell az egész állományt. Remélem, sikerrel jársz!
2011. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Viszonylag ritkábbak a pöttyök, ez nem tudom köszönhető-e annak, hogy régóta kezelek és ritkult a parazita, vagy tényleg nem darakór. Amelyik halam utoljára meghalt, azon sok pötyi volt nagyon, de a többin mindig csak pl. a farok úszóján 6-7 db, a fejükön 1-2.

Lassan megpróbálom a malachit zöldet akkor, csak már annyi vegyszert kaptak, az etetés is borul így, mert muszáj nekik adni, nem éhezhetnek már 1 hónapig.

A végső ötletem a neomagnol, de kicsit félek attól, mert hypo szagú és erős. :( (adagolását persze ismerem)


Még annyi, hogy m.zöldet lehet a díszállat kereskedésben kapni?

2011. máj. 5. 11:49
 3/7 anonim válasza:
Persze, szerintem minden állatboltban árulnak. Mégegyszer sok sikert!
2011. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Jó lenne már véget vetni, nagyon bágyadtak már a halacskáim ettől az egésztől. :(
2011. máj. 5. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, mindegy, hogy melyikről van szó, ugyan úgy lehet irtanő őket. Etesd a halakat, de csak fagyasztott kajával, táppal semmiképp.

Én kezelésre azt javaslom, hogy állíts be egy új akváriumot, töltsd fel tiszta vízzel, hagyd egy napig állni. A halaknak csinálj egy tömény gyorsfürdőt, én a sót javaslom. Majd helyezd őket a tiszta akváriumba és kezeld őket neomagnollal, vagy parakillel (ebben is van malachitzöld, xantakridin és réz, tehát ha ez nem hat, akkor sajnos semmi). Addig a fő akváriumba világíts ezerrel, menjen napi 12 órát. A karantén medencét viszont teljesen sötétísd le. Ha már sokat koplaltak a halak, etesd őket itt is. És természetesen levegőztesd alaposan, meg a vizet is cseréld gyakran. A gyorsfürdő megismételhető.


Sajnos ha ennyire makacs a betegség, már nem sok esélyét látom annak, hogy felépülnek :(

2011. máj. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :) A karantén medencén én is gondolkodtam, de az elején még rá sem gondoltam, hogy ennyire nem hat semmi, ezért nem indítottam el. (sajnos)

Fagyasztottat szoktam csak adni nekik, mást nem.

Az eddig azért jó, hogy ugyanazzal a szerrel kiirtható.

Hát már én is elkeseredtem, hogy ennyi, vége, meghal mindenki. De addig küzdeni fogok, ameddig egy halam is él. :D

2011. máj. 5. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a helyes hozzáállás.

Én is sokáig szenvedtem egy csapat aranyhallal, egy maradt meg. De azóta is ő a kedvenc :)

2011. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!