Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak?

Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 20:47
 1/8 A kérdező kommentje:

160 literes akváriumom lesz, és a 30% vízcseréről lenne szó,majd amikor eljön annak az ideje.

Ugye, előkészített víz kell..na most hol tároljak előkészítve 48 liter vizet,rakjam tele vödörrel a szobámat???és ami még fontosabb hogyan csináljam,hogy az "új víz" pl. 26 fokos legyen,mint amilyen az akvárium vize? ezt nem nagyon vágom :S

2011. máj. 6. 20:47
 2/8 gfero ***** válasza:
2 lehetőséged van vagy veszel 1 hordót és abba tárolod 1 napig vagy használsz tetra aqua safet és akkor nem kell pihentetni a vizet.ráöntesz forró vizet és egyből nem lesz már hideg a víz.
2011. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok mennyiség esetén vízelőkészítőt használhatsz, így mondjuk 2 óra múlva mehet az akváriumba, szép lassan adagolva adhatod az új vizet hozzá. 1 napra szépen elosztod ezt a mennyiséget.

Ajánlott venni egy másik fűtőt és egy hőmérőt, beleteszed a vödörbe és figyeled mikor lesz azonos a hőmérséklete. Egy teljesen tiszta lábasban is felmelegítheted a gázon, de szerintem az macerásabb.

Nekem egyébként 90 litert kellene lecserélnem egyszerre, nem szoktunk hetente 30%-ot, hanem 2x kevesebbet cserélünk. De te még be tudod rendesen ezt tartani :)

2011. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gfero ***** válasza:
de egy ekkora aksiba nem ártana már egy külső szűrő és akkor nem kell hetente részleges vízcserét csinálni
2011. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Doruss ***** válasza:
Igen, én is a külső szűrőt javaslom. Szerintem jobban jársz vele, akkor nem kell annyi vizet lecserélned.
2011. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

160 literben természetesen (ha jól van telepítve) nem kell 30% vizet lecserélned, elég mondjuk 20%, az 3 vödör víz.

Viszont egy ekkora akváriumba már kifejezetten ajánlott külső szűrőt használni, kb 10 ezer forintból össze lehet hozni házilag egyet, profi szűrőanyagokkal, nagy tartállyal. Ezzel mondjuk heti 1-2 vödörre csökkenthető a vízcserék száma. De ismétlem, ez csak megfelelő telepítéssel műköködik, nem ismerem az akváriumodat.

2011. máj. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy 60 literes hordót veszel egy kertészeti boltban, azt beállítod a fürdőszobába sarokba, és zuhanyzóval meg tudod tölteni, majd egy kisebb tállal vagy kis vödörrel ki tudod merni belőle az állott vizet. Mert amúgy megemelni nem fogod tudni ha tele van :)
2011. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy ha csak egy 30 literes hordót veszel azt egy pasi meg tudja emelni, hát én sem. Én azt kb akkor bírom csak cipelgetni a lakásban, ha úgy kétharmadig van vízzel, na de még az is jobb, mint vödrözni.
2011. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!