Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növénytápot használsz...

Milyen növénytápot használsz ami bevált?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem táptalajba vannak a növények, nem kavicsba így a földből is kapnak valami tápot, és ha nem használok semmit sem, mert sokszor el is felejtem, hát akkor sincs bajuk a növényeknek, szépek és zöldek. De néha mikor eszembe jut egy kis "Sera florena" folyékony tápot öntök a fejükre. Murr viszont elolvasta ennek az összetételét és azt mondta hogy szar, aztán mondott valami mást, ami jobb. Lehet, hogy "EASY-LIFE ProFito" -t mondta, hát most erre nem mernék megesküdni, de majd biztos jön és megmondja melyik a jó. Én lehet csak azért nem jegyeztem meg, mert nekem még van a régiből és nem akartam újat venni egyelőre.
2011. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
100%

A sera florena egy black-box táp, ami annyit tesz, hogy a gyártó nem árulja el, pontosan mi van benne.Azért nem szokták ajánlani, mert a gyártó ajánlásai zavarosak a káliumot illetően. Az egyik szerint van, a másik szerint nincs benne. 1000 Ft körül van 100 ml.

Az easy life profitoban biztosan van kálium, és olcsóbban beszerezhető (2000 Ft/500ml a greenaqua shopban). Én ezt használom, és elégedett vagyok vele. Elég sok növényem van, kényesnek mondottak is, pl. Pogostemon, és nem volt hiánytünetekkel gondom.

2011. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem rossz a florena, csak iszonyatosan drága és a tablettával együtt kell használni, mert hiányzik belőle a kálium és kevés a vas. Meg amúgy egy híg lötty.


Valóban Easy Life Profitot használok, ez az alacsony árkategóriában a legjobb termék.

2500 literre való 1290 Forintba kerül, ugyan ez florenából tablettával kiegészítve 13000! Ft. Csak azért használják sokan, mert ez a legolcsóbb, de azt nem nézik, hogy mennyi időre elég.


Tehát nálam a Profito bevált, csak ajánlani tudom.


Egyébként a növényes akváriumokba már komolyabb tápokat használnak, GA Micro-és Macrot, ezeknek már azért elég borsos az ára.

2011. máj. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy a GA macro-micro nem is való átlagos akváriumba, lévén a macro az direkt egy jó adag nitrátot tartalmaz. Ez a növényesekbe kell, mert iszonyat fénnyel, CO2 adagolással szüksége van erre a növényeknek, meg az átlagnál erősebb, heti 50% vízcserét használnak. Na ez az extra nitrát egy átlagos alulszűrt, 30% vízcserés és gyér növényzetű akváriumban megölné egy idő után a halakat. A microval az az egyetlen baj, hogy hiányzik belőle a kálium(mert az a macroban van), tehát ezt nem lehet önállóan használni, kell mellé valami káliumpótlás.
2011. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, ennyire nem akartam belemenni, mert aki nem növényezik komolyan, az úgysem költ ennyit egy ismeretlen tápra (remélem), csak gondoltam megemlítem a létezését.
2011. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Doruss ***** válasza:
Nekem táptalajom van (jbl aquabasis plus) és easyCarbot használok meg Sera Florenát. Érdekes, én most hallottam először, hogy az rossz. De mindegy, majd ha elfogy veszek másmilyent.
2011. máj. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Eddig én is serra florenát használtam és semmi hatását nem tapasztaltam.Most kaptam egy neptun lötyit mit veszthetek alapon kipróbálom.Nálunk most a JBL nyomatják nagyon az üzletek ,azt még nem próbáltam.Mivel kevés a világításom,csak anubiasom ,meg békalencsém van,de az anubias hoz egy hajtást aztán lefonnyad.Ez megy 1 éve .
2011. máj. 7. 17:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Különböző ADA tápokat, és a Green Aqua löttyeit.

Emellett ADA Amazonia táptalaj és nagynyomású CO2 használok.

2011. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!