Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Víz alatti világítás?

Frontosa kérdése:

Víz alatti világítás?

Figyelt kérdés

Gondoltam feldobom egy kicsit a hangulatot a nagy akimba (500 liter). Egy részét kék neonnal világítanám meg. Akvariumplus-on 10 wattos a legnagyobb kék cső. Nagyobba nincsen?

Van valakinek ilyen? Tényleg kék fényt ad, viszonylag jó spektrumban?

Esetleg ha képet tudnátok feltölteni működő akiról amiben van ilyen cső megköszönném!

Üdv,


2011. máj. 10. 18:04
 1/6 gfero ***** válasza:
kék fénybe 13w-ost tudok a legnagyobbat.de én most egy ilyenen gondolkozok csak utána kell járjak menyire jó és hogy néz ki élőben. [link] és ami még jobban érdekel [link]
2011. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gfero ***** válasza:
ja azt nem írtam le hogy nekem kerti tóba kell de dizájnnak a 20 w-os elmegy az 500 literesbe is szerintem
2011. máj. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos 10 watt a max. Viszont a fénye sokkal gyengébb, mint egy ugyan ilyen fehér csőnek (pedig az sem valami erős). Szerintem kellene belőle kb. 5, hogy látszon is valami. Az pedig a sok vezetékkel már elég problémás tud lenni.

Amúgy a fénye szép lenne, de a spektrum hadititok, nincs semmi a dobozán (amúgy a hailea gyártja, talán a honlapján van valami, én nem találtam. A fehér elvileg 6400 K, hogy honnan szedem, azt nem tudom, de meg vagyok vele elégedve. A színesekről majd hable mutat képet, nála van kék és rózsaszín is.

Én inkább sima kék fénycsövet vennék, elektronikát pedig energiatakarékos izzóból lehet ingyen barkácsolni hozzá.

2011. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A színe nagyon szép sötétkék. A víz üdébbnek néz ki tőle.

Édesvizibe van nekem 1db hátul, ami nem feltűnő, de kicsit kékesebb és szebb úgy az akvárium tőle élőben. Fotón ez nem annyira látszik.


Különben pont ugyanilyen árnyalatú sötétkék fények ezek is, én már mindet kipróbáltam, csak ezek rendes neonok, a T8-asok 60centisben 18 Wattosak:


- Sylvania corallstar (Tungsramban 3690 Ft)

- Marine Blue (Atlantiszban 2000 Ft)


Egyik sem algásít.


Itt a Corallstar linkje:

[link]


A 400-500 nanométer közötti kék fény a növény növekedését segíti elő, tehát megnyúlnak tőle a növények hosszában. A halak közül pedig a kék, a fehér, az ezüst, a sárga halaknak sokkal szebb színük lesz tőle, viszont a piros halak randa barnák és színtelenek lesznek látványra.


A rózsaszín 600-700 nanométer közti fény (pl Hagen Flora glo neon, vagy vízalattiból a rózsaszín) ezek meg a növények széltében terebélyesedését segítik elő és ez alatt a piros halak néznek ki legjobban.


Ami szokott algásítani ha sok van belőle, az a teljes spektrumú 400-700 nanométerig terjedő Daylight neon, viszont ez is teljesen jó növényekhez, és ebben minden hal jól mutat, mert a ember szemének ez a legtermészetesebb színárnyalat, mert ez olyan mint a napfény.


Persze dizájnolni lehet kékkel, én is csináltam, nekem tetszik. Többet már nem tudok dumálni róla.

2011. máj. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen csináltam egy eléggé kékes fényt ebből a vízalattiból, egy kicsi akváriumba, és abba olyan katonásan nőttek a növények. Egyenesen álltak egymás mellett mint a cövek. Kicsit hülyén is nézett ki :)

Na de ennyire nem kell túlzásba esni. Szerintem 2db vízalatti neon is elég oda. Max vágatsz egy tükörcsíkot fölé, s akkor a szemedbe se világít bele, meg az még egy picit emel a fényerején hogy visszatükrözi a fényt lefelé.

2011. máj. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tengeri csőre én is gondoltam, csak így meg tudnám spórolni az elektronikát és mozgatható lenne. =)

Valószínű, hogy veszek 3 db 10 wattosat, a tapadókorongokat beragasztom, kicsit eltolva elhelyezem őket az előtérben és felrakom időzítőre. Így ha megunom csak lekapom őket és kész. =)

Mégegyszer köszi!

Üdv,

2011. máj. 11. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!