Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 18 vagy 22 (23) Watt-os...

18 vagy 22 (23) Watt-os akváriumi neoncsövet tetessek a tetőbe? Egyet, vagy kettőt? Ezek a növények összeillenek?

Figyelt kérdés

Bocsi a sok kérdésért egyszerre..

Ezek a növények lennének:

[link]

[link]

[link]

Egy valamilyen aponogeton, csak nem pont ilyen (a szára egész hosszú):

[link]

Vagy esetleg tudtok ajánlani még más növényeket?


2011. máj. 10. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Hány liter?

Inkább 2 db 23mas.

2011. máj. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez mindig lemarad, 80 literes, 38 cm magas.
2011. máj. 10. 19:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Az intenzív fényigényű növényeknek kb. 80 watt világítás kellene, azokkal inkább ne próbálkozz.

A közepes fényigényűeknek jó a 40 watt. De nem mindegy, hogy milyen hosszúak a csövek, illetve hogy milyen előtéted és foglalatod van, bármit nem tehetsz a tetőbe.

Itt nézelődj:

[link]

2011. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 60 centis neonok mennének bele. Csak szerettem volna tudni, milyen erősségűt érdemes tetetnem, meg hányat.. Ha erősebb fényt szeretnék, mivel egészítsem ki a világítást? Még egy neon?
2011. máj. 10. 20:19
 5/10 A kérdező kommentje:
Megrendelésre csinálják, ezt elfelejtettem.
2011. máj. 10. 20:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, mégegy neon. viszont 60 watt már a növényes akváriumokhoz kell, széndioxiddal és tápozással, profi szűréssel, különben elönt az alga.

Egy normál akváriumhoz bőven elég a 40 watt, az alá már lehet szépen telepíteni.

2011. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

18 vagy 23?

Gondolom a 18 T8-as, a 23 T5-ös. Ha így van, akkor az akvárium is egyedi tervezésű arányokkal bír.


Mindkettőből 2 db kellene, ez egy közepes erősségű világítás, aminek a napi hosszával jól be tudod állítani az össz világítás mértékét.

A T5-ös csövek egyre jobban terjednek, a választék is bővül lassan, és nagyobb fényt tudsz velük elérni.

A T8-as,(26mm átmérőjű) még mindig a legelterjedtebb, nem véletlenül. Az akvarisztikában is használhatóak közt is nagy a választék, és olcsóbbak is. Viszont valamivel kevesebb lument ad le ugyanolyan fogyasztás mellett.

2011. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mindkettőből 2 db kellene"


Ezt úgy értettem, hogy mindegy, melyiket választod.

Nem úgy, hogy 4 db. :)

2011. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, gondoltam, hogy csak 2 :). Azt sajnos nem tudom, milyen fajta 23-as.. Tegnap felhívtam a srácot, aki csinálja, azt mondta még visszaszól, hogy milyen van neki, mert előbb meg kell néznie. De nem szólt még. Ha ír, ide is le fogom írni mit mondott. Az akvárium egyedi tervezés, 65 x 23 x 38 centis.
2011. máj. 11. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Sikítósan fog beleférni az a fénycső.

Tulajdonképpen a 23 W-osat nem is nagyon értem.

Ez elég ritka fajta lehet. Ha foglalattól befér a 60-as 18 W-os, én biztos azt választanám. Ekkora akváriumhoz az is elég, és ha cserélni kell (évente) akkor könnyedén pótolhatod.

2011. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!