Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem akar elmúlni a betegség,...

Nem akar elmúlni a betegség, állandóan kiújul. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mollymat kezeltem 4 napig, különtéve. Az uszonyából hiányzott egy darab, meg a farkán volt egy fehér folt. A folt eltűnt, az uszonya sem volt már fehéres a seb szegélyén, hanem szép átlátszó. De amúgy evett/eszik rendesen, virgonc is. Ahogy tisztára cseréltem neki a vizet, másnapra megint kijöttek ezek a tünetek, ugyanott, ahol voltak. Uszonyrothadásra gyanakodtam, valahol pedig olvastam, hogy azt nem is lehet kigyógyítani. Reménykedtem, hogy meggyógyul, mert még a korai stádiumban vettem észre, épp hogy kijött rajta máris kezelni kezdtem. Lehet, hogy nem is ez a baja?
2011. máj. 11. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úszórothadás:

Tünetei: Gyulladt úszósugarak vagy az úszók hártyáinak szétesése(harcsáknál a bajusz is). A hosszú, fátyolszerű úszójú halakat jobban veszélyezteti (de bármilyen hal megkaphatja).

Oka: A rossz vízminőség miatti baktériumos fertőzés.Előidézheti az úszócsipkedés, a helytelen hálózás és a vitaminhiány is.

Kezelése: A víz minőségének javítása, a megfelelő vízkémiai értékek beállítása révén. Vedd ki a halat a közös medencéből és a sérült részt(eket) antibiotikummal kezeld vagy füröszd meg enciánkék oldatban.

De ha fehér foltok is vannak az lehet gombás megbetegedés következménye is.Ezek az úszórothadás helyén is kijöhetnek mert ott a felület sérült és könnyebben megtámadja a gombásodás.

2011. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gfero ***** válasza:
az Uszonyrothadást lehet kezelni.mivel kezelted menyi ideig?mekkora az akvárium milyen halak vannak benne.használsz vizelőkészítőt vagy valamit?
2011. máj. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
4 napig kezeltem, xantakridinnal. Visszahúzódott a betegség nagyjából, de ahogy abbahagytam a kezelést (nem szerettem volna túlkezelni), visszajött a betegség. 120 literesben "lakik" amugy, most pillanatnyilag egy nagy üvegben van (kicsi a hal, 3 cm). Vissza szerettem volna tenni, de igy nem merem mert nehogy a többiek is elkapják. Mollykkal, guppykkal, plattykkal van együtt, össz-vissz 18 hal+kb 5-6 kismolly (2 centis), akik megmaradtak. Nem használok vízelőkészítőt de van itthon malachitzöld. Cseréljek neki vizet és tegyek bele belőle?
2011. máj. 11. 16:27
 4/11 gfero ***** válasza:
hát ameddig beteg ne tedd vissza csinálj még egy kezelést bár én azt a gyógyszert erre a betegségre nem tartom jónak . Parakill és az Aquafuran együttes alkalmazása lenne a megfelelő vagy a Tetra General Tonic még egy jó gyógyszer...
2011. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gfero ***** válasza:
ja és nem ártana sózni a vizüket 1 kanál 10 liter víz
2011. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sót tettem bele, azt mindig szoktam is. A gyógyszerért utaznom kell... Amit meg sehogy sem tudok összehozni (másik város, nálunk nincs). Minden halasban csak az alapcuccokat szerzik be halgyógyszerből: metilkék, malachitzöld, xantakridin, formit, ennyi van csak sajnos, mindenhol néztem. Ezért (is) szoktam havonta-kéthavonta fizu után eltúrázni Szegedre, akkor meg bevásárolok mindent, ami épp kell.
2011. máj. 11. 16:54
 7/11 gfero ***** válasza:
hát parakillből nem árt ha van otthon egy pár db mert sok mindenre jó és kb 100 ft egy tehát nem egy nagy összeg.de a legfontosabb hogy karantén nélkül semmit ne tegyél az akváriumba ,ne etesd túl a halakat és csak minőségi eledellel etesd őket.a részleges vízcserét mindig tartsd be talajporszívózással,ne telepítsd túl az akváriumot,olyan halakat telepítsél amik megférnek egymással és akkor felejtős a gyógyszer sok szűkség nem lesz rá.
2011. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most ha megyek, bevásárolok belőle az tuti. Szoktam vízcserét csinálni, csak talajporszívózást nem. De rákerestem youtube-ra, megnéztem hogy kell csinálni. Fogok azt is ezentúl. Fagyasztottak kapnak enni, meg lemezeset.
2011. máj. 11. 17:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket amugy, meg a segtséget. Még csak egy kérdés (lehet hogy hülyeség): jóddal bekenhetem a sebet az uszonyán?
2011. máj. 11. 17:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne kend be jóddal, egyből leázik és a szervezetébe jut, az pedig mérgező.

Az jó, ha külön kezeled, de ha nagyon kicsi a helye, akkor többet árt, mint használ, hiszen első sorban az kell a gyógyuláshoz, hogy jól érezze magát a hal, tehát megfelelő helyen legyen. Cserélj rajta gyakran vizet, hogy ne gyűljön össze az ammónia. Akár naponta is egy keveset, csak óvatosan, stresszmentesen, minél kevesebb pocsolással. Remélem levegőztető van neki.


A talajporszívózás pedig nagyon fontos, hiszen csak így távolítható el az ürülék. Fogod a leszívócsöved, rászerelsz egy fél literes kólásflakont, levágod az alját, így kapsz egy tölcsért. Megszívod a csövet, a tölcsérrel pedig végigpásztázod az aljzatot, belenyomkodod az aljzatba.

2011. máj. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!