Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran kell belenyúlno...

Milyen gyakran kell belenyúlnotok az akváriumotokba?

Figyelt kérdés

Nekem két héten belül már másodszor szökött meg az anubias nana-m. De most úgy oda rögzítettem a vasfához, hogy ha így is megszökik, hát minden elismerésem neki.:P

Tehát a kérdésem lényege konkrétan az, mennyire teszek azzal rosszat, ha bele nyúlkálok az akváriumba?


2011. máj. 19. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, kerülni kell, de ha óvatosan jársz el, akkor nem okozol nagy problémát. Nekem hetente kétszer kell belenyúlni, egyszer a növények ritkítása miatt, egyszer ugyan ez + vízcsere. Sajnos nincs pénzem növényes ollóra, tehát ez elkerülhetetlen. Viszont igyekszem hamar végezni és lassú mozdulatokkal, nyugodtan csinálni az egészet, hogy ne stresszelje a halakat. Már teljesen megszokták, ha csak kisebb munka van, akkor egyáltalán nem menekülnek.
2011. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
vízcserénél én konkrét nem nyúlok bele kézzel, mert ott a hosszú talajporszívó. Amúgy az én halaim, még meg is szokták csipkedni a kezem, ha javítgatok valamit:) legelső alkalommal, mikor megcsipkedtek úgy megijedtem, hogy kirántottam a kezem és minden tiszta víz lett, csaptam akkorát...:P
2011. máj. 19. 21:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Aztán lehet ám, hogy jelzésként teszik.. "húzzál már el az otthonunkból te idegen fura lény" :D
2011. máj. 19. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Á, csak kóstolgatnak. Engem a garnélák szoktak átbogarászni, Piszkálják a szőrös kezemet :D Amúgy az jó, ha csípkednek, azt jelenti, hogy nem félnek, hanem ismerkednek, érdeklődnek.
2011. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó:P én meg azt hittem azért csipkednek, mert védik ami az övék:D
2011. máj. 20. 07:59
 6/8 Szentpety ***** válasza:
Nálam az esetleges új növényültetés külön tortúra. Megcsinálom a növénynek szánt "gödröt" az aljzatban, és mire a növényt tenném a helyére tuti hogy egy anci, neon vagy repülőróka a "gödör" aljában keresgél és el kell hessegetni :-)
2011. máj. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Doruss ***** válasza:
Nálam néha feljön egy-egy növény, azt visszarakom, meg van olyan, hogy valami nem tetszik ott, ahol éppen van és akkor is belenyúlok. Meg talajporszívózásnál. Úgyhogy viszonylag sokat nyúlkálok. De ha tiszta a kezed, nem lehet semmi baj. Amúgy a guppik mindig csipkedik a kezem, ha berakom. Tök aranyosak, de néha kicsit megnehezítik a dolgomat :)
2011. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gfero ***** válasza:
hát nagyon ritkán nyúlók bele mert ültető csipeszt amivel ki is tudok szedni amit akarok meg hosszú növény ollót használok
2011. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!