Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik jobb aljzat? Kavics...

Melyik jobb aljzat? Kavics vagy kvarchomok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság hogy a kavics szebben mutat de a homok nem karcolja az uszonyát. Mi homokot is meg kavicsot is. Tök jól mutat!
2009. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem!

nekem jobban tetszik a homok,viszont leírná nekem valaki hogyan kell szakszerűen behelyezni az akváriumba?Átkell e mosni,ha igen mennyire?És a víz feltétlenül zavaros lesz a feltöltés után?mennyi idő amég leülepszik?

köszi szépen

2009. márc. 15. 19:39
 3/7 kzs ***** válasza:

Nem! Ne vegyél homokot!

Én elhiszem hogy szép, de figyelj ide!:

1. Ha a szűrő motorjába bekerül - mondjuk azáltal, hogy növény behelyezésével felkavarod, vagy esetleg hal kavarja fel - TÖNKRETEHETI a motort!

2. Nehéz tisztítani: az aljzattisztító - az üldeékkel együtt - a homokot is felszívja.

3. A homok világos színű, ami: BAJ! Ugyanis a SERA kutatások alapján a világos aljzat - mivel állandóan jelen van - stresszt okoz a halakban, ami - mivel az idegrendszerre hat - zavart viselkedést, betegséget, majd elhulást okozhat. Ezt nem én találom ki. Ezt nálam sokkal nagyobb tudású személyek írták le a SERA cégnél!

4. A homok nagyon tömött, a növény gyökere nem tud benne szellőzni. Vagyis kirohad!

-----------

Megoldás: Használj apró-szemű gyöngykavicsot, és minél sötétebb színű legyen!

2009. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kzs ***** válasza:

A gyöngykavics tisztítása (a HOMOKOT FELEJTSD EL):

Semmilyen vegyszert sem használhatsz.

Ehelyett: egy lavórba engedj forró vizet a gyöngykavicsra, majd forgasd át a kezeddel. Utána öntsd le.

Majd megint, újra és újra. Egészen addig, amíg tiszta nem lesz a víz.

Az alaposság csak jót jelent, viszont az elhamarkodás könnyen ráfizetéssel és bosszúsággal járhat!

2009. márc. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez jó..összekeveritek a kvarchomokot a "sima" sárga homokkal :D Nemár.


Én a kvarchomokot ajánlom. Ez nem por, hanem nagyon apró kavicskák, a szűrő nem fogja felkeverni, a halak bőrét sem sérti meg, a növények is nagyon szeretik, mert meg rendesen tudnak kapaszkodni benne. Persze át kell mosni alaposan.

2009. márc. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, még az előző:

Átmosás: beleteszed a homokot egy vödörbe, engedsz rá vizet, alaposan felkevered. Megvárod, mire leülepszik a homok, ez néhány másodperc, mivel, mint előzőleg írtam, ez inkább nagyon apró kavics, mint por. A vizet leöntöd róla.

Ugyanezt ismételd meg addig, amíg felkeverés után a víz tiszta nem marad. Jópárszor (!!) át kell mosni, de megéri.

2009. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Apró gyöngykavics. Nem karcol, szép--mint a Costa Braván---
2009. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!