Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen garnélák lehetnek ezek?

Milyen garnélák lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

Kerestem a neten hasonlót, de nem találtam. Ahol vettem se tudtak pontos nevet mondani.

[link]

[link]

[link]

Sajna mobilos képeken tudom csak megmutatni, de akinek van vagy volt már ilyen az tudni fogja, remélem.

A méretük 2-3 cm lehet. Az egyik petés lett ami a képen is látható és a színe is megváltozott, sötét barnás lett és a hátán egy világos csík. A szemük világos, és nem fekete mint az amano-nak, a hátuk viszont hasonlóan ívelt.

Hasonlítanak még az üveggarnélára, de mégsem azok.

Végül itt van egy kép az akváriumról (57 l):

[link]


2011. máj. 27. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem a legjobb a kép, de valószínűleg ezek közül valamelyik:

[link]


Egyébként jó kis garnélás akvárium lett, sok szerencsét hozzájuk!

2011. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Az oldalt amit ajánlottál már régen átnéztem, de egyik garnéla se egyezik meg az enyéimmel.

2011. máj. 27. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát kár. Mondjuk azt tudnod kell, hogy ezek elég közeli képek a garnélákról, ráadásul szép színezetűekről, tehát a valóságban nem biztos, hogy teljesen úgy néznek ki.

Nézz még szét a [link] oldalon, esetleg csinálj jobb képeket és kérdezd meg ott is (és itt is mégegyszer). Nem hiszem, hogy van olyan garnélafaj, amivel Szentgyő még nem találkozott :)

2011. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ettől jobb képpel nem tudok szolgálni. Ez lenne a nőstény, a másik sokkal áttetszőbb.

[link]

2011. máj. 27. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Sepregető garnéla?

[link]

[link]

2011. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ahhoz túl kicsi, hogy sepregető garnéla legyen és már petés is, de amúgy sincs olyan módosult mellső karjai mint azoknak.

Amikor vettem őket egy akváriumban volt két áttetsző és egy ilyen barnás színezetű, azt hittem az egy másik fajhoz tartozik. Így megvettem a két áttetszőt, méretben egyformák voltak. De most, hogy petés lett a kisebbik megváltozott a színe és olyan lett mint amit otthagytam.

Az eladó azt mondta, hogy zöld garnéla akar lenni, de ő se volt biztos benne.

Eredetileg nagyon hasonlítottak az üveggarnélára.

Jó kis fejtörő, már vagy két hónapja megvannak és azóta keresgélek, hogy mik lehetnek.

2011. máj. 27. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom egy szelektálatlan bandából való garnéla lehet, azért nem tudod beazonosítani, mert visszanyerte a vad színezetét. De annyira nem értek én sem hozzájuk, majd hátha ránéz valaki a kérdésedre, aki jobban vágja.
2011. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megválaszoltam a saját kérdésemet:

[link]

[link]

Valóban itt is szerepel, csak a színe megzavart:

[link]

2011. máj. 28. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!