Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van pár fertőzött halam, őket...

Van pár fertőzött halam, őket kivettem, a többieknek elég csak egy fél vízcsere?

Figyelt kérdés
Sokáig húzzák már, szerintem nem uszonyrothadás, inkább valami gyengébb parazita, sajnos én se tudom mi, semmihez nem hasonlít csak az uszonyrothadásra. De csak egyes halakat támadott meg, rajtok élősködnek, a többin nincs (mindig a gyengébbeket támadják). Elkülönítem a betegeket, a többinek tegyek gyógyszert, vagy vízelőkészítőt? Vagy elég egy fél vízcsere, meg sópótlás?
2011. máj. 28. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kezeld az összeset. Másolni fogom saját magam, de ezt kellene megcsinálnod:

1. Állíts be egy üres akváriumot, csak tiszta vízzel (pihentesd egy napig, de régi akváriumvíz ne kerüljön bele), szűrővel, levegőztetéssel.

2. Készíts elő egy másik akváriumot (vagy vödröt, csak 20 percre kell), oldj fel előre egy tálkában 10g/liter mennyiségű konyhasót, helyezd bele a halakat, majd lassan adagold hozzá a sót. Ebben olyan 15 percet töltsenek, de figyeld őket, ha felmennek a víz tetejére, eldőlnek, vagy bármi rendellenesség van, helyezd őket a tiszta akváriumba.

3. Ha vége a gyorsfürdőnek, mehetnek a tiszta vizes akváriumba. Itt parakillel kezeld őket, add hozzá a vízhez a megfelelő mennyiséget, majd 3 naponta cseréld le a víz 30%-át és ismét adagold a szert. Összesen 3X-or adagold, tehát 9 napot töltsenek itt.

4. A nagy akváriumot nem kell lekezelni, csak világíts sokat és ha tudod, emeld meg a hőmérsékletet. Gazdatest hiányában elpusztulnak a kórokozók. Mielőtt viszatesed a halakat, 1 nappal hamarabb csinálj 50% vízcserét.

A kezelés alatt keveset és jó minőségűt etess (forrázott zöldségekkel: borsó, spenót, kukorica, répa, stb. ledarálva).


Ezt aranyhalakra írtam, nálad annyiban módosul, hogy ha érzékenyebb halaid vannak elég a 10 perc gyorsfürdő, etetésre pedig a fagyasztott kaják (artemia, szúnyoglárva stb.)

2011. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! Még csak annyit kérdeznék, hogy a tünetmentes halak is lehetnek-e fertőzöttek? Amik azóta is tünetmentesek, amióta megjelent a betegség (kb 3 hét). Amugy próbálkoztam már gyógyítással, csak ezek szerint nem a megfelelővel. Sósfürdő az pontosan mire való? (hallottam már erről a módszerről, de nem tudom pontosan mi is a szerepe). Nem öli meg a parazitákat, csak fertőtlenít? Bocsnat hogy sokat kérdezek, csak itt sokkal részletesebben lehet megtudni dolgokat mint a neten.
2011. máj. 28. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdezz csak nyugodtan, olyasmire szívesen válaszol mindenki, amit nem lehet fél perc alatt megtalálni googleval.


Tehát a sófürdő kiírtja a paraziták nagy részét. De szükség van a kezelésre, mert nem mind pusztul el, egy részük nagyon agresszív, szinte elpusztíthatatlan. De így azért elég kevés a túlélő, lényegesen jobb eredmények érhetőek el, mintha szimplán az akváriumot kezelnéd.

Ha a nagy akváriumban jelen voltak a fertőzött halak, akkor a paraziták is. Ezek nem a halon szaporodnak, az csak a gazdatest, leválnak róla, majd betokozódnak. Tehát az egészséges halakon jóval később is jelentkezhetnek a tünetek. Náluk mondjuk a sófürdő kihagyható, de ki kellene venni őket az akváriumból és parakillel lekezelni őket, hogy később ne legyen probléma, ne maradjanak élő kórokozók, amik visszafertőzhetnek.

2011. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit kusza lett az első mondatom:

Tehát a tömény só a legtöbb parazitát megöli, ez a szerepe, de kell a parakilles kezelés, hogy egyáltalán ne legyenek túlélők.

2011. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!