Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég ez a világítás hozzá?

Elég ez a világítás hozzá?

Figyelt kérdés

sziazstok én vagyok aki ezt kérdezte


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..


most így van benne egy 15w osram fluora növényes cső + 20w kompaktcső+ 18w cool dayight neoncső.


elég ez ennek az aksinak? ennyi fénynél kell már co2őzni?


2011. jún. 2. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szóval 140 literben 53 watt, nem kell CO2
2011. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem h nem kell co2. de amúgy elég ez az 53 watt neki?
2011. jún. 2. 22:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából jó, persze attól függ milyen növényhez.


Hínároknak kevés, de azoknak minden kevés :)

2011. jún. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Közepes fényigényű növényeknek elég. Esetleg egy két erősebbel is próbálkozhatsz.
2011. jún. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát nem tudom,de nekem a hínár félék nőnek a leggyorsabban
2011. jún. 2. 23:22
 6/9 A kérdező kommentje:
de amúgy ezek milyen hínárok? gondolom nem az a sima amit akárhol meglehet találni...
2011. jún. 2. 23:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Én régebben vettem 4 féle tök szép hínárt, hát azok fél évig se bírták. Egyedül a karolinai tündérhínár maradt meg. Elvileg még a tüskés hínár ami jó, de olyat még nem vettem. Tócsagazt se vettem még. Persze minden hínár gyorsan nő, de nálam azt csinálta, hogy 2-3 hónapig nőtt, aztán elkezdett megbarnulni. Az is lehet hogy akkoriban nem tápoztam semmit, és csak ez volt a baj. Nem tudom.
2011. jún. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Az erős fény mellett , nem árt, ha lágyított a víz, a tápot is szeretik, de elég a részleges vízcsere is.A legtöbb gondot az okozza, hogy megfojtja az alga és szétesik. Dúsan kell ültetni, hogy felélje az alga tápanyagát és algairtót is tanácsos használni.Valóban a tüskéshínár a leg igénytelenebb, főleg azért mert lebegve is megél.Nekem elégségesnek tűnik a világításod, ha nem akarsz talajtakaró növényeket.
2011. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát ha rajtam múlna én még simán vennék vmi nagyobb fényt bele .csak hát a szüleim félnek hogy nagy lesz a számla...:D

ezért már emliteni sem merem mert még ezt is sokallják

2011. jún. 3. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!