Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium oldala vízköves...

Akvárium oldala vízköves (felér-szürkés cseppfoltos). Mivel lehetne eltüntetni?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom vegyszert nem lehet használni belül, se kívül.Ha rajta hagyom meg elég rondán néz ki.
2011. jún. 7. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig marad. Erre való a tető, ezt takarja. Vagy egy csíkot is ragaszthatsz köré, ha nagyon zavar.

Nálam nyitott az akvárium, de engem egyáltalán nem zavar.

Lehet egyébként olyannal próbálkozni, hogy pengével lekaparod, de szerintem értelmetlen, egy hét múlva újra ott lesz, a munka pedig nem kicsi vele.

Esetleg ecettel leszedhető, de 200 liter alatti akváriumnál én nem próbálkoznék vele, ott már van akkora pufferhatás, hogy egy kevés ecetet elviseljen az akvárium, de egy kis 50-esnél komoly károkat okozhat.

De ahogy mondtam, a tisztítás hiába való, szélmalomharc.

2011. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 eNerdzsy ***** válasza:

Következő teljes takarítás után lágy vizet önts az akváriumba és abból nem fog vízkő képződni, ráadásul a halak is jobban érzik magukat.


A Tesco-ban lehet 5l-es kiszerelésben kapni olcsón, meg egyéb ilyen nagy áruházban.

2011. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj h van fedele,mégis lefolyik mellette.Lehet h magas a vízállás vagy ferdén áll az akvárium?
2011. jún. 7. 14:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kívül vízköves, azt nyugodtan takarítsd le ecettel, vagy akár ablaktisztítóval is. Én azzal szoktam, de persze arra nagyon figyelj, hogy a vízbe nehogy kerüljön.
2011. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én azt csináltam amikor ilyen volt,hogy kiszedtem a halakat és vegyszerrel mentesítettem.Aztán jó alaposan kiöblítettem és már mehettek is vissza a halak
2011. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kívül 20%-os ecet,

Belül meg egy szike/sniccer pengéjével le tudod kaparni, de csak laposan az élével, és nem a hegyével, akkor nem karcolod meg az üveget.

2011. jún. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Belül is lehet bátran ecetet használni. A kemény víz pufferhatása akkora, hogy pár csepp gyenge sav semmit sem jelent. Ami azt illeti, pár csepp erős sav sem változtatna semmit. Én mindig ecettel pucolom a belső oldalt. Vízcserekor, amikor kimerem a vizet, ecetes vattával végigtörlöm az oldalát. Mivel minden héten megcsinálom, nem gyűlik fel soha vastagabb réteg, és ezt egy mozdulattal leszedi az ecet. Nem kell tocsogósan dolgozni, elég, ha épp hogy nedves a vatta.
2011. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!