Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez igy már jobb összeállítás?

Ez igy már jobb összeállítás?

Figyelt kérdés

régebben kérdeztem h ez így jó... :

2 vöröstorkú sügér

2 zebradánió

4 házmesterhal

1 platti

1 guppy

2 xipho

1 kárász

egy 35 literes aksiban... nekem az állatkereskedésben azt mondták h így jó..

miután megkérdeztem rehurrogtatok h h tudok így halakat tartani...

most szerencsére minden hahacskának van gazdia..:)persze nem egy helyen vannak... (kiváve azt az 1 guppit)

5-6 napja üzemel az aksi 1 guppival...

tegnap vettem hozzá :

8 neont

2 ancit

ez az összeállítás így jó???

mikor hazaértam láttam h a guppi körül ott úszkál kb 15 kisguppi

van 1 kb 10 literes aksim oda akartam az anyával átrakni őket ... de nem tudom az összeset átrakni ezért bennehagytam őket.... Baj???


2011. jún. 17. 09:44
 1/6 foxicom ***** válasza:
Ancinak 100liter kell!vagy legalább 90!
2011. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Nem, most sem jó. Neonhalat 50 liter, ancit 100 liter alatt nem szabad tartani. Pár darab hím guppit tarthatsz benne, esetleg garnélákat.
2011. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

az anci = törpeszívóharcsa

ezt mondták de már más állatkereskedésben... :P

2011. jún. 17. 10:46
 4/6 A kérdező kommentje:
azt mondták h még takhatnék kb 10 neont és 3-4 guppit ... de gomdoltam ha télleg 18 neont és 5 guppit vennék akk télleg sok lenne
2011. jún. 17. 11:01
 5/6 Platypus ***** válasza:

Gratulálok, egy kereskedésben hülyeséget mondanak neked, aztán elmész egy másikba és ott is elhiszed feltétel nélkül.


Az anci nem törpe szívóharcsa. Teljes nevén Ancistrus, jó arasznyira nő meg, és felnőtt korában területvédő hal. Nem lehet kis helyen tartani, mert szétbarmolja az akváriumot és szekálja a többi halat. A törpe szívóharcsa, latin nevén Otocinclus már kevésbé gáz, de ez egy csapathal. Legalább 4-et illik belőle tartani. Ilyen kis helyen viszont 4 Oto mellé legfeljebb egy marék red cherry garnélát rakhatnál. Ez a halfaj érzékeny a vízminőségre, túltelepített akváriumban nem él sokáig.

A neonhalnak meg mindenestül kicsi ez a hely. Ez egy csapathal, ami igényli a nagy létszámot. Egy megfelelő méretű csapatnak kell az 50 liter.

2011. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na azok a szívóharcsák v mik 3-4 cm re nőnek ...
2011. jún. 17. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!