Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uszonyrothadás vagy mi lehet ez?

Uszonyrothadás vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Több hete az egyik lány bettámon észrevettem, hogy nagyon meg van tépve. Sebesnek tűnt az uszonyai helye. Azt gondoltam, hogy egy másik hal a tettes, de azért vettem egy Generaltonik nevű zöld löttyöt ami uszonyrothadásra való. Ez egy hetes kúra volt, majd meg is ismételtem mert nem láttam változást, mégis elpusztult + egy másik lány betta is.

Kb 1 hétig nem történt semmi,tegnap azonban észrevettem, hogy a fiú betta is nagyon tépett.

Vannak még mollik,neonok,házmesterek, algázók is az akváriumban és azoknak semmi bajuk.

Mi lehet ez? Sérülés? Ha igen,melyik hal lehet a tettes?

A fiú betta csak az egyik oldaluszonyát használja, annak ellenére, hogy nem látszik rajta sérülés, csak olyan mintha hozzá lenne tapadva a testéhez.


2011. jún. 17. 21:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az alsó-felső úszói szinte teljesen eltűntek fehéres csonkok vannak csak és az egyik oldalúszója fele is, mégis ezt használja, a másiknak látszólag semmi baja, de azt meg sem mozdítja.
2011. jún. 17. 21:49
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy penészesedés,egy gombafaj okozza.
2011. jún. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az enyémnek is sajnos ugyan ez a baja :( nem tudom mit tehetnék(am az is betta lány)
2012. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!