Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízmelegítés (lent)? (rövid...

Vízmelegítés (lent)? (rövid kérdés? )

Figyelt kérdés
Szereztem egy akváriumot és olyan vízmelegítőtt kaptam hozzá ami csak melegít nem tudom meg határozni meddig,hogyan melegítsen mit csináljak?
2011. jún. 19. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia.Ami csak melegít? egy vízmelegítőnek az a dolga nem ?

Nem tudom milyen a vízmelegítőd..nekem anno olyan volt , mint egy kémcső abban ilyen homokos-köves szerű anyag,de azt csak bekellett dugni a konektorba néztem a vizi hőmérőt és az optimálisnál kihúztam nme magától állt be a hő..de azóta fejlődhetett is.Amúgy ilyenkor felesleges elég télen. bár nézd meg a halaid igényét, mert mindnek más az optimális hő. :-)

2011. jún. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kérdező: Van olyan hőmérő is, amin be lehet állítani, hogy mekkora hőmérsékletre fűtse fel a vizet, és hogy mekkora hőmérsékletnél kapcsoljon be, neked tehát nem ilyen van, hanem olyan amit csak bedugsz és melegít. Ez is jó, csak figyeld a hőmérőt, és amikor jó a hőmérséklet, húzd ki a hőmérőt.
2011. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2. Gondolom a melegítőt huzzam ki de ok :D És ez meggig tartja meg a víz hőmérsékletet ! vagy 1 óránként kell ki be dugdozni ?


1. igen nekem is olyan van olyan mint a kémcső és mindtha zöldes homok lenne benne !

2011. jún. 19. 14:31
 4/15 anonim ***** válasza:

Dobd félre, és vegyél egy automata fűtőt, az 3-4 ezer Ft, de azon be tudod állítani, hogy 26 fok, és akkor annyi lesz (50 literesbe 50Wattos kell, egy 100 literesbe 100Wattos).


Nem tudom milyen halat tartasz, de még amíg nyár van és meleg, addig nem is kell fűteni szerintem. A trópusi halaknak 24-28 fok közt bármi jó.

2011. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Bettát akarok tartani és garnélát szall 26 fok jó lenne nekik vagy 27.
2011. jún. 19. 14:38
 6/15 anonim ***** válasza:

Red cherry, vagy Amano (kis méretű) garnélát ne rakj össze a bettával, mert kajának nézi őket és megeszi.


Garnélát azt lehet tartani 23-30 fok közt, annak nem kell fűtés. A bettának kell ha nincs legalább 25 fok a lakásban, de pl nálam van most vagy 27 alapból. Legalábbis úgy érzem. És amíg nem csinálok valami kereszthuzatot, addig nem lesz hidegebb :)

2011. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oké akkor nem kell garnéla :) de a fűtésre vissza térnénk olyan téren, hogy meddig tartja meg a hőfokát és, hogy akkor ki-be kell dugdosni (később veszek bele automatát)
2011. jún. 19. 15:08
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem tudom, ez ami nem automata, ezzel vigyázni kel, mert ahány fok van kint, ahhoz képest még felfűti a vizet pár fokkal melegebbre, de nem lehet tudni nem e fűti túl.


Ezt meg kell nézni, hogy pl bedugod egy olyan 5 órát megy, aztán megnézed hány fokot mutat, ha már 30 az már gáz.

2011. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha egy nap alatt sem fűti fel 28-nál följebb, hát benthagyhatod végleg, csak akkor lesz baj, ha már kint pl 30 fok van, ez meg felfűt 32-re. Szóval ezt így nézni kell.

Én ezért nem használnám inkább.

Sokkal megbízhatóbb egy automata fűtő.

2011. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve éjjel mit csinálok !
2011. jún. 19. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!