Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi olyan jó az akvarisztikában?

Mi olyan jó az akvarisztikában?

Figyelt kérdés
Szép, de nem lehet velük mit kezdeni.. És még drága is.. Ti miért tartotok mégis?
2011. jún. 21. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki ilyet kérdez, sosem fogja megérteni :)
2011. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akváriumot berendezni olyan, mint felépíteni egy házat saját kezűleg. Megtervezed a legapróbb kőig, mindig van vele "munka", de nagyon nagy öröm. Néha a halak már nem is annyira fontosak, mert az az utolsó fázis.

Utána az egész kis bioszférát fenntartani, kihívás. Mert úgy is lehet akváriumot venni, hogy megveszel 20 standard elemet, beletöltöd a vizet, beleteszel pár növényt és halat, aztán nem nézel rá többet. Az akvarista minden nap foglalkozik az akváriummal, nem csak ránéz néha, meg eteti a halakat.

Tényleg nehéz megérteni. :)

2011. jún. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-nak köszönöm a választ.
2011. jún. 21. 16:42
 4/8 anonim válasza:
nekem sohasem volt akvàriumom addig amig meg nem làttam a pàrom bàttyàét.tengeri akvàriuma van,nekem is kellett.szerintem gyonyoru,akkor is ha sokba kerul hàlàs,minden nap fejlodik benne valami uj,vàltozik alakul.èn imàdom,sohasem gondoltam volna,hogy valaha is veszek magamnak,de miutàn meglàttam az ovèt,megvettem az enyèmet azon a hèten.
2011. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet vele mit kezdeni? Csak pár kutyaközönséges guppim van, de ha megkocogtatom az üveget, odajönnek a kezemhez. Ha belógatom az ujjaimat finoman csipkedik, csikis érzés. Azon kívül nincs olyan érdekes tévéműsor, mint pár színes halacska amit össze tud bohóckodni. :)
2011. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. estefelé a harcsáim köpködik -kifelé - a vizet, így jelzik hogy itt a kajaidő:)))) és ideje kaját adnom nekik, ha nem adok, akkor elkezdenek zajongani: dobálgatják magukat


2. ilyenkor meg is lehet simogatni őket. feljönnek és összecuppogtatják a kezemet


3. ha takarítás van és belenyúlok, akkor is odajönnek, megszimatolnak :) olyan jó érzés


4. ha sz@r napom van lehuppanok az akim elé, és nézem hogy bohóckodnak: csodálkoznál de tényleg észreveszik ha ott ül az ember és nézi őket , ilyenkor még egy lapáttal rá is tesznek és hajkurásszák egymást...vagy éppen beül velem szemben a bajszát az akinak nyomja és szemezünk... ilyenkor mindig röhögőgörcsbe török ki, mert ő bírja tovább .... :)))


5. mikor egyedül vagyok otthon és dolgozom a gépen vagy éppen tv-zek akkor sokszor észreveszem azt , mintha ők is néznék mit csinálok...bár gondolom csak a színes vibráló fényeket nézik, de olykor nagyon viccesek ( pl: 5 harcsa beül egymás mellé és nézik a tv-t...mintha moziban lennének...)


6. Na a legjobbat a végére hagytam: az egyik torim (harcsa) mostanában rászokott arra hogy integessen!!! ( ez komoly!): felúszik a víz felszínére vízszintesen elkezd úszni majd a hasát az üvegnek nyomja és kinyomja magát a vízből, miközben az egyik elülső uszonyával integet, ki a vízből....

2011. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ.


Egyébként azért tettem fel a kérdést, mert én is akarok halakat, csak kicsit bizonytalan voltam.. de ezek után biztos, hogy lesz:) jövő hónapban fogom megvenni

2011. jún. 21. 17:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az akvárium azért jó, mert beviszel vele egy darabot a természetből, közben csendes és szobatiszta :)
2011. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!