Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik az igényei Echinodorus...

Mik az igényei Echinodorus cordifolius-nak (Szívlevelű kardfű-nek)?

Figyelt kérdés

Hány watt világítás a minimum amin tartható?Tápozást milyen formában(tápsó,gyökértáp) és mennyire igényli?CO2 adagolás szükséges-e?

Mivel az interneten egyes oldalak adatai eltérnek erről a növényről, nem tudom behatárolni pontosan az igényeit.Ezért a személyes tapasztalatok is érdekelnek!


2011. júl. 2. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Erősebb világítást, és easy carbot is igényelnek, mert ezek mocsári növények, tehát víz alatt, és víz felett is lehet őket tartani.A lágyabb vizet kedveli, de elvan csapvízen is, csak nő nő olyan mértékben. Nem lenne baj, ha nem homokba raknád. Még egy rosszabb nővényi táptalaj is fontos lehet. Tápozásról nem tudok pontosan írni, de egy kis vas-réz tápozásért minden növény hálás lehet:)
2011. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nálam ez a növény megdöglött anno, pedig elég nagy volt mikor vettem. Az történt vele, hogy a levelei elvékonyodtak és mint a szita olyan lett. Én azt hiszem hogy akkoriban nem tápoztam, de fényt kapott bőven. Talán ha hagyod kinőni a levelét a vízből, (mocsári növényeknél ezt szokták), akkor talán nem döglik meg.
2011. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor lehet jobb lesz eladnom még szépen néz ki.Az árából veszek valami más növényt.

2011. júl. 2. 15:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!