Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az a vízelőkészítő?

Mi az a vízelőkészítő?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a csapvízben nincsenek meg azok a baktériumok, amik a kényesebb halaknak szükségesek, mindenféle kiegészítőszereket kell a vízbe tenni. Nem tudom, ez mennyire létfontosságú, ill. hogy minden halnak kell-e.
2011. júl. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vízelőkészítő megköti a vízben lévő nehézfémeket, és klórt.
2011. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gfero ***** válasza:
a vízelőkészítő leköti a nehézfémeket pl réz.cink,olom meg a klórt.megvédi a halak nyálkahártyáját meg stresszoldó is állítólag meg emellett tartalmaz egy pár vitamint is .akkor is ajánlott használni ha nem akarsz pihentetni vizet vagy kényesebb halaid vannak a víz minőségére.de csak jó min.szabad.pl tetra aquasafet
2011. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Összetett szó. Kétféleképp is értelmezhető. Egyik változatban olyan személy vagy eszköz, aki/ami valamilyen célra előkészíti a vizet. Az akváriumos példát már többen írták, de egy gyerek fürdetéséhez vagy pl a főzéshez is elő lehet készíteni a vizet.


A másik értelmezése a szónak egy speciális dolog készítésére vonatkozik. Jó példa lehet rá egy alternatív szobrász, de a többi lehetséges megoldást a fantáziádra bízom.

2011. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb arra jó, hogyha egyből akarod a csapvizet használni vízcseréhez, akkor veszel egy Sera aquatan-t, beöntöd a vödörbe, és pár perc mulva már öntheted is az akváriumba az így előkészített vizet.


De ha félre tudod rakni a vizet vödörben 1 napra, akkor elpárolog a klór és nem kell beönteni semmit. Én pl nem használok ilyesmit, szerintem fölösleges.

2011. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!