Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom vize zavaros,...

Az akváriumom vize zavaros, már a 3. napja hogy betelepítettem a növényeket, és 2 almacsigát. Enyhén zöld színű. Mivel tudom orvosolni a problémát?

Figyelt kérdés

-Eheim Pickup 2010 szűrő

-75W automata fűtés

-15W Daylight fénycső

72literes akváriumban


2011. júl. 7. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
ha a víz a zöld színű ,akkor az alga. UV szűrő könnyen segíthet rajta.,vagy fénycsökkentés,esetleg sötét kúra
2011. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja és szerintem az a szűrő talán egy kicsit kicsi hozzá.én 90literhez már külső szűrőt használok,talán érdemes lenne neked is
2011. júl. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Ha a 3 napja berendezett akvárium vize zöld, az nem lehet alga. Ennyi idő egyszerűen nem elegendő az elszaporodásukhoz. Inkább valami kioldódott, vagy esetleg egy rosszul megválasztott vegyszer vagy növénytáp. Cseréld le a fele vizet, ha még mindig zöld, akkor másnap is.
2011. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem 3 napos az akvárium csak 3napja tette bele a növényeket.és így simán lehet algás
2011. júl. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

72 literes akvárium 15 Wattal nem lesz zöld algás, max akkor ha az ablakban van, de akkor sem 3 nap alatt.

Zöld a kavics? Zöld a háttér? Zölden világít a neon?

Vagy öntöttél a vízbe vmi kék löttyöt és sárgán világít a neon, így lett zöld? Más ötletem nincs. Az hogy zavaros, elszaporodott az infuzora, vagy csak nem mostad ki elég jól a kavicsot. Szerintem is vízcserék, de csak sima állott csapvízzel, nem öntsél bele semmit és el kell hogy múljon előbb utóbb.

2011. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Falun ***** válasza:

vagy valami kioldódik valamiből.. pl.: festett dísztárgy, vagy tettél bele valamit (malachitzöld oldat???) attól zöld lesz a víz. de magától tisztul.


50% vízcsere (cseréld le a felét) és várj.


a betelepítésével pedig várj.

2011. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!