Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mitől lehet? (blablalbla)

Ez mitől lehet? (blablalbla)

Figyelt kérdés
Van vagyis volt az akváriumomba 3 serpa lazac és 1 meggyhasú reggel felkeltem benéztem az akváriumba azt láttam hogy 1 serpa lazac döglött szeme kifordulva hát úszója tövig szinte "kitépve". De tegnap csak félig volt letépve annak és akkor még élt talán bántotta valamelyik?
2011. júl. 8. 10:40
1 2
 11/17 Falun ***** válasza:
vegyél inkább bele elevenszülőket pl. guppi, molli, platti vagy pár neonhalat és páncélosharcsát.
2011. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Platypus ***** válasza:
Már nem azért, de a mollynak 90 liter az ajánlott minimum. A platty sem túl szerencsés, túl nagy, hogy ekkora helyen normális méretű csapat elférjen.
2011. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Doruss ***** válasza:

Az etetést inkább végezd fagyasztott halkajával, pl. artemia, az legyen a fő eleség, mert az a legegészségesebb, a legtermészetesebb és én úgy tapasztaltam, hogy jobban meg is éri. És heti egyszer tarts koplalónapot. néha etethetsz táppal is, hogy változatosabb legyen, de inkább válaszd a tetra, sera termékeket, az aquafood elég gagyi.

És hetente 30% vízcsere, állott vízzel, ez a legfontosabb. Ha ritkábban cserélsz és több vizet, akkor nagyon nagy vízérték ingadozás lesz, ami stresszt, ezáltal betegséget is okozhat, ráadásul több hét alatt rengeteg ammónia gyülemlik fel, ami mérgezéshez vezethet.

És a szűrő ugye éjjel-nappal megy? Vehetnél valami erősebb szűrőt, ez tényleg elég gyenge.

És jobb lenne, ha a halaidat elajándékoznád, vagy visszavinnéd és inkább kevesebb helyigényű halakat vennél helyette.

Ha ezeket betartod, akkor nem fognak ehhez hasonlóan furcsa állapotban elpusztulni a halak.

2011. júl. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Frontosa ***** válasza:

Mi ebben a furcsa?

Ez van amikor egy sügérnek (igen, a meggyhasú is az mégha viszonlag békés is) nem tartják be a megfelelő helyigényét. Területvédő, territoriális hal, mint szinte minden sügér, társas akváriumban csak akkor lehet biztonsággal tartani amíg van elegendő élettér neki. A természetben egy-egy sügér egy többtíz négyzetméteres területet őriz, ezt akváriumban nem lehet leutánozni, de legalább a minimumot tartsuk már be.

Üdv,

2011. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tudom mennyi a hely igénye de így kaptam.. És a serpa lazacnak elég a kevesebb hely is mint ami mostvan.
2011. júl. 8. 16:02
 16/17 A kérdező kommentje:
Az úgy jó hogy a meggyhasút elajándékozom és veszek még a 2 serpa lazac mellé 7-8-at?
2011. júl. 8. 16:08
 17/17 Platypus ***** válasza:
Ne serpát vegyél, hanem parázs(amanda) lazacot. Nagyon hasonlóan néznek ki, talán elfogadják csapatnak a meglévő serpákkal egymást,és az amanda elég kicsi marad erre a helyre. Serpából nem férne el egy ekkora csapat.
2011. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!