Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Én nem értem ezt, mért kell...

Én nem értem ezt, mért kell annyira pátyolgatni a guppikat?

Figyelt kérdés

Leszögezném,imádom az állatokat,de szerintem kicsit túlreagáljátok,ezt a Guppitartás dolgot.

Nekem 25l-es müanyag dobozban vannak.Csak egy levegőztető van.2 halat vettem kezdetben,akik elpusztultak,de előtte született a nősténynek pár kicsi hal.

Ezek vannak most,erősek hatalmasak és egészségesek.(2éve)

Most hoztam egy állatkereskedésből 4új halat,ők vékonyak,gyengék.Amiket én neveltem,azok gyönyörűek,bármelyik boltban lévő halnál szebbek.

Csak szúnyoglárvát és lemezes tápot esznek.

Még szűrőm sincs és nem is akarok venni.


2011. júl. 9. 17:07
1 2
 1/16 anonim válasza:
hát ha halászlé főzés céljából tartod őket akk no problem!
2011. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

A guppi a legigénytelenebb hal, meg esetleg a harcoshal. Egy guppinak megfelel egy műanyag doboz is, de csak akkor ha átlátszót, mint az akvárium.

a bettám is egy kisebb tartályban van, és éldegél, köszöni szépen. Vannak emberek, akik azt hiszik a guppi is szenved ha nincs szűrő, stb. De ezt nem sértésből mondom, én is halaztam egy időben.

2011. júl. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%

végre valaki, aki nem azt mondja, hogy egyetlen egy guppinak kell 100 literes akvárium.

DE figyeld meg, mindjárt ír majd Murr is, és megmondja, hogy de csak azért is kell neki, mert depressziós lesz.

2011. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Átlátszó,persze.

Elhiszem,hogy vannak kényes halak is és értenek hozzá.

De sokszor úgy leoltanak embereket.

Pl. olyanokat aki befőttesüvege akarták tartani a kicsi halakat.Én mindíg abba nevelem őket,alig van pár aki elhullik.

2011. júl. 9. 17:26
 5/16 A kérdező kommentje:
Persze,ha lenne pénzem én is egy szépen felszerelt óriási akváriumba tartanám,mert a legjobbat akarom nekik,de nekem nincs erre most.Viszont látom,hogy szépen fejlődnek,egészségesek,szerintem jó így nekik.
2011. júl. 9. 17:28
 6/16 anonim ***** válasza:
17:19 :)))))))
2011. júl. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Platypus ***** válasza:
100%

A műanyag doboz konkrétan mindegy a halnak. Akkor, is ha nem lát ki belőle. Az üvegedény csak azért fontos, mert az a szép az emberi szemnek. A halnak egyedül a mérete és a formája számít(ne legyen gömb).

Sokan képesek életben tartani ekkor helyen felnőtt guppit és befőttes üvegben is szoktak sikerrel ivadékot nevelni, mindezt szűrő nélkül. De minden sikeres versenyzőre jut 10 másik, aki ugyanilyen körülmények között pár hónap alatt kidögleszti az összes halát. Ezt hívják nagy kockázatnak. Amit nem szép dolog másnak is javasolni, csak mert nekünk bejött.


A 25 literbe a guppi még határeset. Általában endler guppit javasolunk bele, mert az egy fokkal kisebb faj, szűrésnek meg szivacsszűrőt. Egyébként ha meg már van egy levegőztetőd, akkor miért nem raksz rá egy szivacsszűrőt? Filléres összeg, és rengeteget javít a vízminőségen, ezzel a halak közérzetén is. Jóérzésű ember ha már állatot tart, akkor próbál optimális körülményeket kialakítani. Ha erre nincs lehetősége, akkor tartson kisebb igényű állatot vagy egyáltalán semmit.

2011. júl. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Hm.

Amiket mondok, azokat jó néhány év tapasztalattal, jó néhány könyv kiolvasása után mondom.

A legalapvetőbb folyamat a nitrifikáció, ami nem jön létre szűrő nélkül, ez pedig komoly gondokat okoz a halaknál, még ha nem is látszik. 1000 Ft befektetés lenne neked.

Az akvárium méretével ennyi halra nincs gond. Viszont igazán gyönyörű guppikat csak 100-200 literes akváriumokban lehet kitenyészteni. Oké, hogy egy kezdőnek ehhez nincs se tudása, se ingerenciája, a kicsik talán túlélik egy befőttes üvegben is. Aztán mi lesz velük? Legtöbb elajándékozásra kerül teknőskajának, néhány tovább él a "nagy" akváriumban, egyre belterjesebb lesz az állomány, egyre betegebbek, egyre gyengébbek, aztán egyszer csak vége.


Tehát nem azt mondom, hogy rövid távon nem csinálható, amit csinálsz. Mindenki volt kezdő, meg lehet tenni. Ha viszont komolyan veszed a hobbit, fejlődsz, hátad mögött lesz 20 év tapasztalat, ugyan azokat fogod tanácsolni, mint én.

2011. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem mért tart mindenki guppyt meg bettát.

Az összes fátyolfarkú hal olyan hogy még úszni se tudnak normálisan. Mért tetszik ez mindenkinek?

2011. júl. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

"Én nem értem ezt..."


Mert ostoba vagy.

2011. júl. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!