Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj? Sürgős

Bán Máté kérdése:

Mi lehet a baj? Sürgős

Figyelt kérdés
van 1 bettám és mindig szakadozik az uszonya én állandóan kezelem parakillel és nem akar mulni egy időre leáll a rothadás majd ujra kezdődik pedig 20l es akviba van van fűtő szivacsszűrő heti 30% os vízcsere van búvóhely mért van ez nem értem lehet h nagyobb hely kéne neki??
2011. júl. 13. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy parakillel kezeled folyamatosan, az lerontja a vízminőséget, kiírtja a hasznos baktériumokat, így egy ördögi kör alakul ki. Annyit tudsz tenni, hogy nagyon gyakran, mondjuk naponta lecserélsz 10%-ot a vízből, természetesen mindig pihentetettel. Etesd minőségi kajával, fagyasztottakkal. Illetve ha bármi éles van az akváriumban (akár az aljzat is), azt vedd ki.
2011. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
fagyasztott vizibolhával etetem és nincs semmi éles benne gyöngykavicsvan benne meg egy tuskó amit a kereskedésben vettem nem tudom miből van de nem éles
2011. júl. 13. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak maga a vízibolha édes kevés. Bár jó eledel, de a tápértéke kicsi, Kellene még mellé artamia és cyclops például.
2011. júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Javítani kéne a vízminőségen. A legegyszerűbb megoldás, ha a szivacsszűrőt talajszűrővé alakítod, és veszel hozzá egy jobb talajt, lávakövet vagy égetett agyagot. Ezzel a megoldással egész jó biológiai szűrést lehet elérni. Talajszűrőt előre gyártottan is lehet venni, de igazából nem ördöngösség barkácsolni. Az egyetlen komoly költség a légpumpa, de olyanod már úgyis van.
2011. júl. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!