Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy hűtsem le az akváriumom...

Hogy hűtsem le az akváriumom vizét?!

Figyelt kérdés
már 29-30 fokos a víz, pedig 26ra van állítva a fűtő. már kihúztam. mégsem hűl le a víz. mit tegyek?
2011. júl. 15. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egy fél literes műanyag palackba vizet teszek, ezt lefagyasztom. Így beleteszem az akváriumba. Mire kiolvad a víz, addigra kb. 25 fokos az akvárium vize.
2011. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1) Az előttem felvázolt jeges módszer

2) Elősegíted a párologást: megmozgatod a levegőt a víz felszínénél.

3) Invesztálsz egy nagyobb akváriumba, lassabb a hőcseréje a környezetével. Nekem van egy 500 literes, konstans 26 fokos a víz télen-nyáron fűtő nélkül. Pedig ég felette 3 db 125W-os higanygőzös izzó

2011. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12 centis PC ventillátor + 9 voltos adapter
2011. júl. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tomcatt ***** válasza:

Én is pc ventillátorral hűtöm,egy kilenc voltos adapterre kötve.

Elég jól szinten tudja tartani a hőmérségletet.

De ez csak 2-3 fokot hűt átlagba.

És talán egy kicsit több oxigén is oldódik így a vízbe,mivel hullámokat kelt a víz felszínén.

De nagyon meleg napokba azt is csinálom,hogy egy 3 decis pohárba akvárium vizet fagyasztok és ezt is beleteszem.

2011. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
És a fentiekhez még én hozzáadok 1 nálam bevált tippet,ami a legegyszerűbb.Nekem 112l-es akváriumom van,így slaggal leszívom kb negyedét és ujratöltömm hidegvízzel,így oxigéndúsabb is lesz a víz.Ha nincs slag,mert nekem régebben nem volt... akkor flakonnan vagy nagypohárral szedtem le... és bevállt. (:
2011. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. júl. 17. 16:45
 7/9 anonim válasza:
Nincsmit.Remélem nálad is beválik,mint nálam.Szzerintem eza legjobb technika,hisz friss víz,és hűs. (:
2011. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bimbo95 válasza:
Hozz jeget az Északi-Sarkról!!!!
2011. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
most komolyan vetted a fáradtságot kedves utolsó, hogy beírd ezt a használhatatlan hülyeséget? kedves tőled
2011. júl. 29. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!